Vzpomínka na as. MUDr. Miladu Barešovou, CSc.


Vyšlo v časopise: Rehabil. fyz. Lék., 19, 2012, No. 2, pp. 95.
Kategorie: Osobní zpráva

V listopadu 2011 jsme oslavili neuvěřitelné 80. narozeniny rehabilitační lékařky a hlavně akupunkturistky světového významu MUDr. Milady Barešové, která v životě překonala mnoho nemocí a nejrůznějších útrap. Poslední nemoc ji zdolala s nastupující nocí na Velikonoční pondělí dne 9. dubna 2012. MUDr. Barešová pracovala 15 let (v létech 1972-1987) na Klinice rehabilitačního lékařství FN Královské Vinohrady v Praze jako kmenový pracovník kolektivu profesora MUDr. Vladimíra Jandy, DrSc. Pro její výjimečné nadání, um, vzdělávání a znalosti byla vyslána opakovaně na studium klasické akupunktury do Vietnamu na Hanoiskou univerzitu, později absolvovala kurzy elektropunktury dle Dr. Volla v Mnichově a v Praze. Navštívila řadu zahraničních renomovaných akupunkturních pracovišť, aktivně reprezentovala mnohokrát naši republiku na mezinárodních kongresech, věnovala se zahraničním kolegům na stážích u nás a jen v ČR vychovala přes 3000 lékařů akupunkturistů. Po zásluze ji proto ocenila ČLS JEP titulem Doctor honoris causa. ČLAS a SLS ji poctily řadou vyznamenání a ČLS JEP medailí. Atestaci z akupunktury získala v SR a titul profesorky akupunktury si přivezla z Open University na Srí Lance. Akupunkturou léčila na lůžkách zdravotnických zařízení i ambulantně a za léčbu jí vděčí mnoho nemocných, které ošetřila ve více jak 65 000 akupunkturních sezeních, věnovala se nemocným všech věkových kategorií. Její přednášky v IPVZ (ILF) Praha a na celostátních akcích byly pro nás vždy hlubokým zážitkem. MUDr. Milada Barešová se nesmazatelným způsobem zapsala do dějin české medicíny, kdy za čtyři desetiletí výuky nenápadně vytvořila českou akupunkturistickou školu a vyškolila řadu svých nástupců. Můžeme jí už jen děkovat.

Kolektiv lékařů Kliniky rehabilitačního lékařství FN Královské Vinohrady, Praha


Štítky
Fyzioterapie Rehabilitace Tělovýchovné lékařství

Článek vyšel v časopise

Rehabilitace a fyzikální lékařství

Číslo 2

2012 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se