Responzivnost v praxi: hodnocení zdravotnických služeb v Boskovicích


Responsiveness in medical practice: An evaluation of healthcare services in Boskovice.

In the article there is described the course of a questionnaire survey carried out in Boskovice. The survey was initiated by the Health council of the city of Boskovice. Its objective was to determine what problems the city’s citizenry encounters when visiting physicians and healthcare facilities, and to seek to resolve them. The questionnaire was focused on the assessment of experience of the citizens with responsiveness in the healthcare services provided in their city. The survey, its preparation, materialization, results and their discussion as well as application are an example of good collaboration between the city representatives, healthcare staff, healthcare facilities and the citizenry. A promising point of departure of the Health Council’s work in Boskovice have become mutual communication, common value orientation on health and the activity of people as well as on the satisfaction of the citizenry with health care.

Key words:


Autoři: R. Kaňová;  J. Holčík
Působiště autorů: Ústav sociálního lékařství a veřejného zdravotnictví, LF MU v Brně Přednosta ústavu: Prof. MUDr. Jan Holčík, DrSc
Vyšlo v časopise: Prakt. Lék. 2006; 86(3): 158-161
Kategorie: Pro obor všeobecného lékařství

Souhrn

Článek popisuje průběh ankety provedené v Boskovicích. S podnětem uskutečnit anketu přišla Rada zdraví města Boskovice. Jejím cílem bylo pomocí anketních odpovědí zjistit, s jakými problémy se občané města potýkají při návštěvách lékařů a zdravotnických zařízení, a hledat jejich řešení. Anketní dotazník byl zaměřen na hodnocení zkušeností občanů s responzivností (vstřícností) zdravotnických služeb poskytovaných v jejich městě. Anketa, její příprava, realizace, výsledky a jejich projednání i využití je příkladem dobré spolupráce mezi zastupiteli města, zdravotníky, zdravotnickými zařízeními a občany. Slibným východiskem práce Rady zdraví v Boskovicích se stala vzájemná komunikace, společná hodnotová orientace na zdraví a aktivitu lidí i na spokojenost občanů se zdravotní péčí.

Klíčová slova:
Responzivnost, hodnocení zdravotnických služeb, program Zdravá města, anketa


Štítky
Praktické lékařství pro děti a dorost Praktické lékařství pro dospělé

Článek vyšel v časopise

Praktický lékař

Číslo 3

2006 Číslo 3

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
nový kurz
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více