Editorial


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2013; 17(4): 273
Kategorie: Editorial

Vzácní přátelé Praktické gynekologie,

vítám Vás na stránkách čtvrtého, a tedy u čtvrtletníku i posledního (doufám, že jen) letošního čísla našeho společného časopisu.

Snad Vás jeho obsah přesvědčí, že se snažíme. Najdete v něm otázky reprodukce probrané z různých stran – registr asistované reprodukce, vliv antikoncepce na reprodukci z populačního pohledu, také pohled rodiček na plánovaný císařský řez, dále problematiku mrtvorozenosti, informace o screeningu kolorektálního karcinomu, na kterém se podílejí i gynekologové, informaci o podmínkách IVF na Ukrajině, nahlédnete do opravdu „terénní“ gynekologické praxe v Zambii, v právním okénku si ujasníte, jakou máte odpovědnost jako zdravotníci při poskytování první pomoci, a ihned Vám nabídneme nonkonformně pojaté lekce v jejím poskytování. Taky Vám přinášíme informace o zajímavých publikacích a pozvánky na odborné akce.

Toto číslo dostáváte do rukou v době předvánoční. Ať již jsou pro Vás Vánoce symbolem zrození Božího syna, starší tradicí oslav zimního slunovratu, svátkem zářících dětských očí pod vánočním stromečkem nebo chvílí rodinných setkání, přeji Vám za celou redakci, abyste si je užili.

V povolebních politických hrách zůstává rozum stát a naděje na vítězství rozumu se potácí v rozbouřených vlnách intrik a lží. Nenechme se znechutit záplavou zpráv o nepravostech. Nezbývá, než aby se každý z nás snažil žít nejen tak, aby nikomu neubližoval, ale aby mohl i někomu pomoci. Při tom pomáhání nezapomeňme na citát z evangelia sv. Matouše: „Když tedy dáváš almužnu, nevytrubuj před sebou, jak to dělají pokrytci v synagogách a na ulicích, aby je lidé velebili.“

Blíží se nám loučení s rokem starým a vítání toho nového. A přeji Vám do nového roku mnoho štěstí, zdraví, úspěchy v osobním i pracovním životě. Přeji Vám mnoho setkání s dobrými přáteli a minimum setkání se zlými lidmi. A pokud se s nimi náhodou setkáte, nevěřte, že doba jim dává příliš velký prostor. Není to doba. Jsme to my. Proto Vám do nového roku 2014 přeji i hodně odvahy.


Váš


Milí příznivci časopisu Praktická gynekologie,

připojujeme se za vydavatelství k přání pana vedoucího odborného redaktora a přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně štěstí, úspěchů a spokojenosti. Pokud Vám časopis Praktická gynekologie přináší informace, které jsou pro Vás přínosné, pokud máte časopis rádi a těšíte se na každé další číslo, pak jsme všichni odvedli dobrou práci a je to pro nás nejlepší vánoční dárek.

VašiŠtítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 4

2013 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Antiseptika a prevence ve stomatologii
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Citikolin v neuroprotekci a neuroregeneraci: od výzkumu do klinické praxe nejen očních lékařů
Autoři: MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Diagnostika a léčba deprese pro ambulantní praxi
Autoři: MUDr. Jan Hubeňák, Ph.D

Význam nemocničního alert systému v době SARS-CoV-2
Autoři: doc. MUDr. Helena Lahoda Brodská, Ph.D., prim. MUDr. Václava Adámková

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se