Slovo úvodem


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2006; 10(4): 131

Vážené kolegyně a kolegové,

léto je pryč, tropická vedra vystřídaly tropické deště a záplavy. Neustálé rozmary počasí tak nenechají nikoho na pochybách, že už nic není jako dřív. Teplotní rozdíly, které během jediného týdne dosahují až 20 °C, dokážou znepříjemnit zaslouženou dovolenou, ale také eliminovat běžného smrtelníka z jakéhokoliv pracovního procesu. Ten, kdo neobývá klimatizovanou pracovnu, jednoznačně preferuje denní režim jižanů.

Pokud Vás nepřízeň živlů omezuje v outdoorových rekreačních aktivitách nebo koníčcích, možná vezmete za vděk i tímto listem Praktické gynekologie, který jsme pro Vás s kolektivem redakce během letních měsíců připravili.

Velice nás těší zájem o edukační kazuistiky zaměřené na problematiku preskripce hormonální kontracepce. Autoři pro Vás připravili zajímavé, ale vpravdě i záludné otázky, které určitě nepatří do kategorie těch lehkých. Vždyť pouze 17 respondentů z celkem 92 ohlasů odpovědělo správně na zadání prvního případu. To je něco málo přes 17 %! A to ještě ne všichni z nich odpověděli správně na všechny podotázky. Další kazuistiky jsou připraveny v podobném duchu a věřím, že zveřejněné řešení případů předešlých Vás bude motivovat k přečtení těch dalších a zaslání svých odpovědí e-mailem na adresu redakce.

Ten, komu pro postgraduální studium více vyhovuje pohodlné prostředí osobního počítače, má k dispozici na www.mhwa.cz další e-learningový kurz, na jehož vzniku se podílí právě redakce časopisu Praktická gynekologie ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickou klinikou LF MU a FN Brno a vydavatelem Medica Healthword. Témata asistované reprodukce a reprodukční gynekologie doplňuje téma hormonální substituční terapie. Vyzkoušejte si své znalosti v této atraktivní subspecializaci a absolvujte test honorovaný kredity ČLK.

Nenechte se odradit případným prvním neúspěchem! Vždyť i lektoři psychorelaxace v golfu tvrdí, že jakmile provedete úder, ten se stává minulostí, kterou již nelze změnit, a už jej v daném okamžiku nemá smysl neposuzovat. Naopak je třeba se soustředit na tu další „nejdůležitější“ ránu.

Motivem Vám pak mohou být atraktivní ceny. Bezplatná registrace na kongres ČGPS a SSG ČR v roce 2007 v Praze s volnou vstupenkou na galavečer na Žofíně, přidělené kredity ČLK v systému celoživotního vzdělávání, nebo prostě jen pocit z reakce na své vlastní chyby. Cílem není dokonalá „hra“, ale pouze potřeba překonávat sám sebe.

Přeji Vám všem dostatečný prostor, čas a klid pro práci a mnoho příjemných chvil strávených ve společnosti Praktické gynekologie


as. MUDr. Robert Hudeček


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 4

2006 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se