Předání žezla


Vyšlo v časopise: Klin. Biochem. Metab., 28, 2020, No. 4, p. 131
Kategorie: Editorial

Vážení čtenáři,

po pěti letech se s Vámi loučím ve funkci vedoucí redaktorky časopisu Klinická biochemie a metabolismus. Děkuji za důvěru, která mi byla svěřením této funkce projevena, a předávám pomyslné žezlo vládnutí dále. Ráda bych na tomto místě velmi poděkovala především mojí zástupkyni Ing. Jaroslavě Vávrové, Ph.D. za administrativní zajištění časopisu, redakční radě za součinnost při udržování odborné úrovně časopisu, všem autorům a spoluautorům za příspěvky pro časopis a také recenzentům za jejich kritické hodnocení. Rovněž děkuji výboru ČSKB za podporu časopisu. Velmi oceňuji mimořádnou aktivitu bývalého vedoucího redaktora RNDr. Bedřicha Friedeckého, Ph.D., mimo jiné též na vysoce aktuální téma Covid-19. V neposlední řadě děkuji také Vám čtenářům za přízeň, kterou jste časopisu věnovali.

Časopis Klinická biochemie a metabolismus je významným národním časopisem a jako regionální časopis je dobře hodnocen též zahraničními posuzovateli. Mezinárodního věhlasu ale vzhledem k většině prací publikovaných česky a českými autory bohužel nedosahuje. V průběhu let byly postupně doplňovány pokyny pro autory, především etické zásady publikace výzkumných prací a odborných textů tak, aby časopis vyhovoval aktuálním světovým doporučením. Bylo zavedeno dvojitě zaslepené recenzní řízení. Nemohu nezmínit také skutečnost, která na první pohled vypadá docela samozřejmě, a to že časopis vycházel pravidelně čtvrtletně tak, jak vycházet měl. Věřím, že byl naplněn zajímavým obsahem a že jste Vy čtenáři, jak lékaři, tak analytici, v časopise nacházeli informace, které pro Vás byly poučením a přínosem.

Chtěla bych popřát novému vedoucímu redaktorovi, aby časopis nejen udržel na stávající úrovni, ale aby jeho význam ještě povýšil.

S přáním hezkých a klidných Vánoc a všeho dobrého v roce 2021, především hodně zdraví Vám všem.

Marta Kalousová

Vedoucí redaktorka KBM 2016-2020


Štítky
Biochemie Nukleární medicína Nutriční terapeut
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se