Editorial


Vyšlo v časopise: Cesk Slov Neurol N 2017; 80/113(1): 3
Kategorie: Editorial

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

v úvodu nám dovolte, abychom Vám jménem naším, ale i členů užší redakce a celé redakční rady popřáli mnoho štěstí, zdraví a osobních i pracovních úspěchů v právě započatém roce 2017.

Ve své práci bychom rádi navázali na úspěšnou činnost předchozí redakce pod vedením šéfredaktora prof. MU Dr. Josefa Bednaříka, CSc., FCMA, za jehož 12letého působení časopis fungoval jako základní publikační fórum pro české a slovenské neurology a neurochirurgy, ale i pro odborníky z některých příbuzných oborů. Současně se také podařilo u časopisu nejen udržet, ale dokonce i lehce navýšit hodnotu jeho impact faktoru.

Hlavní technickou novinkou nového vedení je převedení redakční práce na Open Journal System, a to od začátku prosince 2016. První zkušenosti s tímto systémem jsou z pohledu redakce pozitivní. Systém také mimo jiné umožňuje autorům průběžně sledovat aktuální stav recenzního řízení jejich prací.

Co se týče stálých rubrik, tak v letošním roce nově otevíráme rubriku věnovanou vzdělávání, která bude představovat mimo jiné i fórum pro šíření informací lékařům v předatestační přípravě. V rámci snahy o navýšení impact faktoru jsme přijali několik opatření, jejichž efekt by se měl projevit během následujícího asi tříletého období. Především to bude větší zviditelnění webové verze časopisu. Autorům, kteří projeví zájem, bude umožněno publikovat na webu časopisu anglickou verzi článku, a to jak zkrácenou, tak i v plném rozsahu. Stejně tak bude možno na webu publikovat doplňkový materiál jako např. videa. Kazuistiky budou naopak nově publikovány ve formátu Dopis redakci. Poslední novinkou pak bude překlad názvů článků, abstrakt a klíčových slov do čínštiny a jejich publikace na webu časopisu.

Věříme, že nám jako čtenáři zachováte svoji přízeň a že v časopise vždy naleznete alespoň nějaký článek, který pro Vás bude zajímavý. Základním předpokladem je samozřejmě nabídka kvalitních prací autory, s kterými se těšíme na další spolupráci.

Vaši Roman Herzig a Edvard Ehler


Štítky
Dětská neurologie Neurochirurgie Neurologie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská neurologie a neurochirurgie

Číslo 1

2017 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se