Úvodem


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2018; 157: 391
Kategorie: Úvodem

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

jistě všichni víme, že existuje obor pracovního lékařství, ale asi jen menší část zdravotníků má představu, co vše zahrnuje a čím vším se zabývá.

Časopis lékařů českých nemůže nahrazovat kompendia jednotlivých oborů, ale jsem rád, že díky předním pracovníkům Společnosti pracovního lékařství ČLS JEP máme možnost představit tento obor jako celek i některé jeho směry.

Neméně důležité a velmi vítané jsou příspěvky, které přibližují nové metody a metodiky, a to v jakémkoli lékařském oboru a zvláště na jejich pomezí. Myslím, že mnoho z nás bude překvapeno, jak sofistikované (a také náročné) jsou moderní onkochirurgické přístupy, z nichž jeden představuje v přehledovém sdělení kolektiv z olomoucké fakultní nemocnice a lékařské fakulty.

Po profesoru Jaroslavu Blahošovi, kterého připomnělo setkání v Lékařském domě (str. 443), opustil 16. ledna naše řady další významný představitel České lékařské společnosti JEP, její bývalý 1. místopředseda prof. MUDr. Sixtus Hynie, DrSc. Připomněli jsme ho nedávno, ve druhém čísle tohoto ročníku, při příležitosti jeho 85. narozenin (Čas Lék čes. 2018; 157: 106).

Petr Sucharda


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých

Číslo 8

2018 Číslo 8

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se