Detoxikace pomocí karlovarských pramenů: metoda dr. Mayra má uplatnění nejen v gastroenterologii

9. 11. 2017

Očista organismu a celkové posílení imunity podle pravidel stanovených rakouským lékařem F. X. Mayrem – to je soubor procedur využívajících karlovarské minerální prameny. Pacienti s řadou onemocnění, nejen zažívacího traktu, mohou tuto detoxikační kúru absolvovat v lázních hotelu Vienna House Dvořák Karlovy Vary.

Reklamní sdělení

Očista organismu a celkové posílení imunity podle pravidel stanovených rakouským lékařem F. X. Mayrem – to je soubor procedur využívajících karlovarské minerální prameny. Pacienti s řadou onemocnění, nejen zažívacího traktu, mohou tuto detoxikační kúru absolvovat v lázních hotelu Vienna House Dvořák Karlovy Vary. 

Karlovarské kořeny

Metoda přinášející při detoxikaci organismu – a zejména trávicího ústrojí – výborné výsledky má kořeny přímo v Karlových Varech. Díky jedinečnému složení minerálních pramenů by měla kúra probíhat právě v tomto lázeňském městě. Jedinou certifikovanou lékařkou pro danou kúru v ČR je MUDr. Věra Chlupová z lázní v hotelu Vienna House Dvořák. Zázemí tohoto balneoprovozu a odborná péče v rámci individuálního lázeňského programu jsou zárukou kvalitního průběhu celé terapie.

Kúra (nejen) pro gastroenterologické pacienty

Detoxikační kúra podle dr. Mayra je vhodným způsobem očisty a posílení organismu pro pacienty se zažívacími problémy, poruchami látkové výměny a motility střeva. Zdravé zažívací ústrojí zbavené škodlivých látek ovšem podporuje kondici také u pacientů s hypertenzí nebo při vegetativních a psychosomatických poruchách. Kúru, při které se pravidelně pijí karlovarské minerální prameny, bylinné čaje a doprovázejí ji také další lázeňské procedury, mohou využívat rovněž pacienti s oslabenou imunitou.

Pravidelné pití pramenů i břišní masáže

Základem lázeňské terapie jsou 3 pitné kúry denně. Karlovarské minerální prameny mají různou teplotu (30–72 °C) i různý obsah kysličníku uhličitého a právě podle toho mají na organismus různé účinky. V lázních hotelu Vienna House Dvořák se detoxikační kúra doplňuje také o ruční masáže břicha. Díky nim se zlepšuje funkce tlustého střeva i proudění lymfy. Jak pitný režim, tak přesný rozpis procedur stanovuje vstupní lékařská prohlídka. Po lázeňském pobytu, který by měl trvat minimálně 7 dní, dostávají pacienti lékařskou zprávu, která je důležitou zpětnou vazbou pro ošetřujícího lékaře.

Další přínosy kúry

Kúra, která kromě lepšího fungování organismu často přináší také redukci hmotnosti, se dá kombinovat i s dalšími balneoterapeutickými procedurami. Podle doporučení lázeňského lékaře se může jednat například o podvodní masáže a různé koupele:

  • Při podvodní masáži se využívá proud vody nastavený na určitý tlak, a může tedy být šetrnější než klasická masáž. Účinek masáže ovšem zůstává plnohodnotný jako při klasické ruční masáži. Masáže jsou nezanedbatelnou součástí lázeňské terapie kvůli podpoře látkové výměny ve svalstvu, odstraňování patologických usazenin a podpoře krevního oběhu. Blahodárné účinky mají také na nervový systém, který v rámci detoxikační kúry rovněž zaslouží pozornost.
  • Dalšími doporučenými doplňkovými procedurami jsou uhličité a perličkové koupele, zábaly či elektroterapie.

Více informací a kontakt na lázeňský hotel naleznete zde: http://www.viennahouse.com/cz/dvorak-karlovy-vary/hotel/vitejte.html

(pak)Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se