Vysoké dávky statinů

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 2 kredity SLK, 1 kredit SLK, 2 body ČLnK
Datum publikace: 13. 6. 2017
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 80 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Jedním ze základních pilířů prevence kardiovaskulárních onemocnění je léčba dyslipidemie. Pacienti v České republice jsou široce léčeni statiny, nicméně stále ne dostatečnou dávkou, ze které by jistě profitovali. Předmětem článku je podrobnější zdůvodnění nezbytnosti intenzivní léčby, především u určitých skupin pacientů. Text se zabývá také bezpečností vysokých dávek statinů a potažmo také nízkých hladin LDL cholesterolu.


Autor kurzu: 
MUDr. Eva Tůmová, Ph.D. Medailonek autora kurzu

Lékařka působící na 3. Interní klinice endokrinologie a metabolismu Všeobecné fakultní nemocnice a 1. Lékařské fakulty UK v Praze. Zaměřuje se na oblast preventivní kardiologie a poruchy metabolismu lipoproteinů. V roce 2010 absolvovala 1. Lékařskou fakultu UK v Praze, v roce 2015 obhájila doktorskou disertační práci zaměřenou na nové markery kardiovaskulárního rizika.

Odborná garance: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D.
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se