HIV infekce

Předpokládaný čas: 30 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 2 body ČLnK, 1 - 2 kredity SLK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

HIV infekce rozhodně nepatří v České republice mezi často se vyskytující onemocnění. Stále patříme mezi oblasti s poměrně malým absolutním počtem sledovaných osob. V posledních letech se ale o něco zvýšila incidence HIV, tj. výskyt nově odhalených případů. Tímto jsme se zařadili mezi většinu středo- a západoevropských států. Co nás, jako odborníky zabývající se HIV infekcí, i nadále nutí do edukačních a preventistických aktivit mezi zdravotnickou i laickou veřejností, je skutečnost, že stále poměrně vysoké procento osob s HIV infekcí je odhaleno pozdě, nebo dokonce velmi pozdě. HIV infekce je na jednu stranu velmi specifické onemocnění, ale jeho klinická stránka může být dlouhou dobu zcela bez symptomů nebo jsou případné symptomy nespecifické.


Autor kurzu: 
MUDr. David Jilich
Odborná garance: doc. MUDr. Hanuš Rozsypal, CSc., Mgr. Michal Hojný
Inzerce
Partner sekce
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MIMOŘÁDNĚ Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.