Geriatrický pohled na problematiku demence

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Demence je závažným problémem naší doby. Představuje výzvu nejen pro jeden lékařský obor, ale jak v řešení situace jednotlivých pacientů, tak ve výzkumu a organizaci péče vyžaduje spolupráci celých týmů.
Můj pohled na problematiku demencí vychází z mé profese geriatra pracujícího v zařízení komunitního typu a člověka, který se podílí na činnosti České alzheimerovské společnosti, a to od jejího založení v roce 1997. Snad tedy přinese další poznání či poněkud jiný úhel pohledu i dalším, kteří se s problematikou demence setkávají a stále častěji budou setkávat.


Autor kurzu: 
doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D. Medailonek autora kurzu
Absolvovala Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze, specializovala se v praktickém lékařství, geriatrii, veřejném zdravotnictví a medicíně dlouhodobé péče. Titul Ph.D. získala v oboru sociální gerontologie. Habilitovala v oboru kulturní a sociální antropologie problematikou péče o seniory a Alzheimerovy choroby. Působí jako zakládající ředitelka Gerontologického centra v Praze, proděkanka pro zahraniční vztahy UK FHS, vedoucí Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče (CELLO ILC CZ) a jako hostující profesorka na University of the West of Scotland. Vědecky a profesně se věnuje problematice péče o seniory, gerontologie, dlouhodobé péče a kontextu demence. Je místopředsedkyní Alzheimer Europe a České gerontologické a geriatrické společnosti, členkou výboru INTERDEM a zakladatelkou České alzheimerovské společnosti.
Odborná garance: Prim. MUDr. Božena Jurašková, Ph.D., Mgr. Michal Hojný
Inzerce
Partner sekce zentiva_logo
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se