Deprese v ordinaci praktického lékaře

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 2 body ČLnK, 1 - 2 kredity SLK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Deprese je závažným biologickým onemocněním mozku, které však postihuje celý organizmus. Nemocnému přináší trýzeň, narušuje jeho adaptaci na běžné životní okolnosti, zkresluje jeho sebeobraz, zastírá jeho perspektivy a směřuje ho k izolaci. Pokud není deprese odpovídajícím způsobem diagnostikována a léčena, má významný negativní vliv na život pacienta. Depresivní porucha se projevuje dlouhodobou výraznou změnou nálady. V primární péči si však pacient často stěžuje na tělesné potíže, únavu, nespavost a o psychických projevech nemluví. Proto jen 25 % nemocných s depresivní poruchou bývá diagnostikováno a léčeno adekvátně.


Autor kurzu: 
MUDr. Radim Kubínek Medailonek autora kurzu
Absolvoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2006. V tomtéž roce nastoupil jako sekundární lékař na Kliniku psychiatrie Fakultní nemocnice Olomouc, kde působí dodnes, momentálně jako vedoucí lékař ambulance kliniky. Současně pracuje také jako psychiatr ve Vazební věznici v Olomouci. Atestoval v roce 2013. Má výcvik v Kognitivně behaviorální terapii a v roce 2014 složil specializační zkoušku ze systematické psychoterapie. Věnuje se výuce psychiatrie na Lékařské a Pedagogické fakultě UPOL. Je autorem či spoluautorem několika odborných článků, skript i učebnic, včetně multimediální učebnice psychiatrie, jeho hlavním zájmem je však praktická aplikace poznatků psychiatrie v každodenní ambulantní praxi.
Odborná garance: MUDr. Bc. Aleš Grambal, Ph.D.
Inzerce
Partner sekce zentiva_logo
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se