Bolesti hlavy, migréna

Předpokládaný čas: 30 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 1. 3. 2018
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Edukační kurz primářky Markové je zaměřený na klinické projevy, diagnostiku a léčbu migrény. Obsahuje velmi přehledný komplexní pohled na jednotlivé příznaky, léčebné postupy, nejnovější poznatky z patofyziologie migrény.


Autor kurzu: 
Prim. MUDr. Jolana Marková Medailonek autora kurzu
Jolana Marková maturovala v roce 1972 na Gymnáziu Nad Štolou v Praze 7. Lékařství studovala na Fakultě všeobecného lékařství UK (nyní 1. LF UK) v Praze..
Od promoce v roce 1978 pracovala na neurologickém oddělení Nemocnice Kladno, zpočátku jako sekundární lékařka, v roce 1982 složila atestaci z neurologie I. stupně, absolvovala kurz elektromyografie a kurz EP v ILF.
V roce 1978 složila atestaci II. stupně a věnovala se práci v elektromyografické laboratoři. Od roku 1991 do roku 2004 pracovala ve funkci primářky neurologického oddělení Nemocnice Kladno. .
V roce 1991 se angažovala při založení sekce ČNS pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy (CHS), založila regionální centrum pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy a pracovala ve výboru sekce jako členka výboru, vědecká sekretářka a od roku 2005 do roku 2013 jako předsedkyně sekce..
O tématu bolesti hlavy přednáší pro neurology i praktické lékaře, napsala řadu článků i kapitoly do učebnice a repetitoria. V roce 1992 byla zvolena členkou výboru České neurologické společnosti ČLS JEP a pracovala zde po čtyři funkční období do roku 2008..
Je členkou výboru Neurofarmakologické sekce ČNS od roku 2002 dosud. Nyní je českým zástupcem v panelu EAN- Headache.
Od roku 2005 pracuje na Neurologickém oddělení Thomayerovy nemocnice ( dříve Neurologická klinika IPVZ/FTN ) v Praze ve funkci primářky oddělení.
Odborná garance: MUDr. Jiří Mastík
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se