Astma - doporučené postupy v léčbě

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Bronchiální astma je chronické onemocnění dýchacích cest. Jeho podkladem je zánět sliznice bronchů, nejčastěji eozinofilní, který vede k bronchiální hyperreaktivitě, variabilní, často reverzibilní obstrukci a remodelaci průdušek.
Projevy onemocnění jsou u různých pacientů velmi různorodé a individuální je i percepce obtíží, která mnohdy nekoreluje se stupněm zánětlivého postižení.


Autor kurzu: 
MUDr. Ester Seberová Medailonek autora kurzu
MUDr. Ester Seberová je samostatně pracující alergoložka v soukromé ordinaci RESPIRAL s.r.o. v Plzni. Vedle klinické praxe se od počátku svého působení ve zdravotnictví soustavně věnuje výuce, zpočátku na lékařské fakultě a střední zdravotní škole, v posledních letech v oblasti postgraduálního vzdělávání lékařů, farmaceutů a zdravotních sester v rámci IPVZ a jednotlivých kateder UK a na odborných doškolovacích akcích garantovaných Českou lékařskou komorou, odbornou společností ČSAKI a Českou iniciativou pro astma.
V klinické praxi, stejně jako ve vzdělávací a publikační činnosti se zaměřuje hlavně na problematiku alergických onemocnění respiračního traktu.
Její edukační aktivita zahrnuje přednášky, odborné publikace, monografie i překlady odborné zahraniční literatury s tematikou týkající se především alergenové imunoterapie, alergické rýmy a astmatu. Vypracovala českou verzi dokumentu Alergická rýma a její vliv na astma a podílela se i na přípravě národních doporučených postupů diagnostiky a léčby bronchiálního astmatu a specifické alergenové imunoterapie. Od. r. 1990 je členkou výboru odborné společnosti ČSAKI a v r. 1996 byla jedním ze zakládajících členů České iniciativy pro astma, kde trvale působí jako lektorka a členka kolegia ředitele. Od jara 2015 reprezentuje ČIPA v evropské asociaci pacientů EFA. V roce 2002 obdržela cenu profesora Zavázala za zásluhy o rozvoj české alergologie.
Odborná garance: MUDr. Jan Ort, Mgr. Michal Hojný
Inzerce
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se