Za prim. Jindřiškou Maškovou


Vyšlo v časopise: Transfuze Hematol. dnes,15, 2009, No. 2, p. 123.
Kategorie: Osobní zprávy

V pátek 13. 3. 2009 nás zaskočila zpráva, že tragicky zahynula při autonehodě naše kolegyně prim. MUDr.  Jindřiška Mašková, týden před svými dvaačtyřicátými narozeninami.

jp_7543_f_1
jp_7543_f_1

Opustila nás nejen odbornice v oboru, ale také milující a milovaná matka, dcera, partnerka a pro mnohé z nás skvělá kamarádka.

Prim. Mašková se narodila a gymnázium ukončila v Litoměřicích. Od dětství pro ni bylo jedinou alternativou dalšího vzdělání studium medicíny a v roce 1992 ukončila 1. lékařskou fakultu v Praze. Tentýž rok se jí narodila dcera a po mateřské dovolené nastoupila v srpnu 1994 do nemocnice v České Lípě, zpočátku na interní oddělení. Po atestaci z vnitřního lékařství začala pracovat na oddělení hematologie a krevní transfuze, kde se rychle a s přehledem vypracovala v uznávaného odborníka.V roce 2000 složila s pochvalou specializační atestaci z hematologie a transfuzního lékařství a poté byla jmenována v českolipské nemocnici primářkou oddělení. Během let postupně rozšířila laboratorní a hlavně ambulantní provoz a věnovala se svým pacientům obětavě a nad rámec svých povinností. Přestože se dlouhodobě potýkala - tak jak to v našem oboru bývá – s nedostatkem kvalifikovaných lékařů, dokázala skloubit roli lékařky, manažerky a matky. Své dceři se snažila vynahradit čas, kdy musela zůstávat v nemocnici po pracovní době – fandila jí při volejbale, hodně spolu sportovaly. Byla výbornou přístrojovou potápěčkou a k tomuto sportu přivedla i svou dceru a současného partnera. Najezdila mnoho kilometrů na kolech horských i silničních, dobře lyžovala a ráda cestovala. Zvládala toho neuvěřitelně mnoho – k sobě přísná a nekompromisní, k pacientům obětavá a laskavá, k přátelům přímá, optimistická, spolehlivá a vždy ochotná pomoci. Bojovala vždy za to, o čem byla přesvědčená, že je správné. Často to stálo spoustu energie a úsilí, ale nikdy nic nevzdávala – jen smrt jí nedala šanci. Bude nám dlouho chybět – její rozesmátá tvář, její optimismus, její znalosti – vzpomeňme si na ni tak, jak na ni vzpomínají její pacienti – s láskou a úctou.

L. Walterová, OKH Liberec


Štítky
Hematologie a transfuzní lékařství Interní lékařství Onkologie

Článek vyšel v časopise

Transfuze a hematologie dnes

Číslo 2

2009 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MIMOŘÁDNĚ Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.