Slovo úvodem


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2006; 10(2): 49

Vážené kolegyně a kolegové,

otvíráte druhé číslo letošního ročníku Praktické gynekologie v době návratu Celostátní konference České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP a Sdružení soukromých gynekologů ČR zpět do Brna.

Toto tradiční 3denní setkání nabízí prostor pro konzultace, výměny názorů a představení nových trendů či postupů v diagnostice a terapii gynekologických a porodnických patologií. Nepochybně nás čekají dny nabité zajímavými prezentacemi, diskusemi a pro praxi důležitými závěry z nich.

Konference je však i platformou pro definování organizačních směrů a vývojových trendů našeho oboru. Jedním z nich jsou i změny organizace postgraduálního vzdělávání a systém získávání specializačních atestací v oboru.

Progresivní a uživatelsky přijatelnou formou celoživotního vzdělávání je i tzv. e–learning. Neboli výuka prostřednictvím internetu. Ve spolupráci s Gynekologicko-porodnickou klinikou LF MU a FN Brno, tedy s pracovištěm s akreditací Unie evropských medicínských specialistů (European Union of Medical Specialist - UEMS) a European Board and College of Obstetrics and Gynaecology (EBCOG), jsme pro Vás na letošní rok připravili cyklus e-learningových kurzů z gynekologie a porodnictví.

Odbornou záštitu nad tímto systémem celoživotního vzdělávání převzal prof. MUDr. Pavel Ventruba, DrSc., přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno. Premiérový kurz se týká atraktivního tématu asistované reprodukce a bude prezentován již v průběhu celostátní konference. Odborným garantem tohoto kurzu je doc. MUDr. Igor Crha, CSc., člen redakční rady časopisu Praktická gynekologie. Další podrobnosti týkající se e-learningových kurzů naleznete na www.mhwa.cz.

Rád bych Vás ještě informoval o spolupráci s další vzdělávací institucí s certifikací EBCOG, jmenovitě s Ústavem pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí. As. MUDr. Petr Křepelka, CSc., a doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc., připravili nový edukační projekt založený na kazuistikách z oblasti preskripce a užití hormonální antikoncepce. Tento edukační cyklus zahajuje druhým listem našeho periodika a bude Vás provázet minimálně do konce roku 2006.

Věřím, že Vás nové formy získávání informací zaujmou a budou přínosem pro Vaši každodenní praxi. Přeji všem dostatečný prostor, čas a klid pro práci a možnost využití efektivní a snadno přístupné formy kontinuálního vzdělávání.


as. MUDr. Robert Hudeček


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 2

2006 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Soutěž Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se