Pacient na antikoagulační léčbě v akutní situaci

Předpokládaný čas: 40 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

V souvislosti se zvyšujícím se věkem populace narůstá i počet pacientů indikovaných k antikoagulační léčbě. V dnešní době je k dispozici celá škála přípravku, díky nimž můžeme antikoagulační léčbu individualizovat konkrétnímu pacientovi. Nová či přímá antikoagulancia jsou skupinou léků, které rozšiřují paletu antitrombotické profylaxe a léčby u stále většího spektra našich nemocných. Účinek těchto léků spočívá v selektivním zásahu do procesu krevního srážení a na rozdíl od předchozích "klasických" antitrombotik mají tedy přímá antitrombotika specifičtější zásah. Na rozdíl od dříve používaných léků není třeba jejich účinek monitorovat a i dávkování se řídí jinými principy.


Autor kurzu: 
MUDr. Jana Michalcová
Odborná garance: Prof. MUDr. Miroslav Penka, CSc.
Inzerce
Partner sekce
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MIMOŘÁDNĚ Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.