Léčba bolesti

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 26. 11. 2015
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Bolest patří mezi první vjemy, se kterými se člověk ve svém životě setkává a které ho doprovází po celou dobu jeho existence.
Chronická bolest patří mezi nejrozšířenější medicínské problémy současnosti s výrazným socioekonomickým dopadem. Prevalence chronické bolesti v ekonomicky rozvinutých státech se udává kolem 20 %. Frekvence výskytu chronické bolesti v jednotlivých evropských zemích se liší jen mírně.


Autor kurzu: 
MUDr. Marek Hakl, Ph.D. Medailonek autora kurzu
Promoval v roce 1993 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity (MU) v Brně, poté nastoupil na Anesteziologicko-resucitační kliniku fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, od roku 1998 se podílí na pregraduálním i postgraduálním vzdělávání lékařů v rámci lékařské fakulty MU. V roce 1996 a 2000 složil atestaci I. a II. stupně v oboru Anesteziologie a intenzivní medicíny, v roce 2003 získal vědeckou hodnost PhD. a dva roky později složil atestační zkoušku z oboru Paliativní medicína a léčba bolesti. Od roku 2000 pracuje jako vedoucí lékař Centra pro léčbu bolesti ve FN u sv. Anny v Brně. V současné době je místopředsedou Společnosti pro studium a léčbu bolesti ČLS JEP, členem akreditační komise při MZ ČR, členem oborové rady Anesteziologie a intenzivní medicíny při LF MU, je členem International Assotiation for Study of Pain (IASP). Od roku 2000 je šéfredaktorem odborného portálu www.pain.cz., zakladatelem nových internetových stránek pro pacienty www.i-clb.cz, odborným garantem odborného bulletinu www.pain-news.cz.
Odborná garance: Prof. MUDr. Pavel Ševčík, CSc.
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se