Fluoridy - stále bezpečné?

Předpokládaný čas: 40 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 kredity ČSK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 kredity ČSK – absolvování na min. 75 % max. 99 pokusů 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Lokální aplikace fluoridů je jedním z nejlépe a nejdéle zdokumentovaných účinných a bezpečných opatření v prevenci zubního kazu. Přesto se v poslední době objevují články demonstrující škodlivost lokálně aplikovaných fluoridů. Webinář popisuje přehledně mechanismus účinku fluoridu, způsoby jeho aplikace a oficiální doporučení pro jeho použití u jednotlivých věkových skupin. Jsou zmíněny kontrolní orgány a mechanismy kontroly bezpečnosti látek používaných v kosmetických přípravcích, současný stav znalosti rizik u dětí a příklady minimálních rizikových množství zkonzumovaných fluoridových přípravků, které by mohly vyvolat potenciální tělesné obtíže.

Na jednotlivých kazuistikách jsou představeny rizikové skupiny pacientů od dětí až po seniory, které mohou těžit z podpůrného účinku lokálně aplikovaných fluoridových preparátů.

Po absolvování kurzu by měl mít účastník jasno v mechanismu účinku, indikacích a dávkování fluoridových preparátů s ohledem na věk a míře rizika vzniku zubního kazu u konkrétního pacienta.


Autor kurzu: 
MUDr. Erika Lenčová
Autor kurzu: 
MUDr. Jan Stuchlík, M.Sc.
Odborná garance: MUDr. Jan Stuchlík, M.Sc.
Inzerce
Partner sekce
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×