Klidný a radostný Advent


Vyšlo v časopise: Hojení ran 7, č. 4: 1, 2013
Kategorie: Editorial

V době, kdy se Vám dostane do rukou tento časopis, bude již jistě v plném proudu příprava vánočních svátků. Někdo ji pojme spíše duchovně, rozhlížejíc se po svém společenství, rodině a v mnoha případech i k Bohu či duchovním autoritám. Někdo ryze prakticky, snahou očistit sebe, svůj dům i pracoviště předvánočním úklidem – ať již půjde o okna, zásuvky či vlastní hlavu…

Nemoci však kalendář nerespektují, a tak řada z Vás bude Vánoce či Advent trávit u lůžka svých pacientů, s jejich bolestmi a starostmi. Posláním zdravotníka, ať již lékaře nebo sestry, je služba nemocným. Úděl nesmírně těžký, odjakživa náročný jak odborně, tak lidsky. Vánoce nebudou výjimkou. Dovolte mi tedy popřát Vám všem nejen klidný a radostný Advent, ale především mnoho síly, odvahy a odhodlání k výkonu vaší profese v celém nadcházejícím roce.

Tématem aktuálního čísla jsou dekubity, problematika stále aktuální, ke které se obracejí dva hlavní texty našeho čísla – z pohledu prevence i terapie. V čísle ale najdete i příspěvek s chirurgickou tématikou, oblíbený seriál atlas dermatologie a další příspěvky.

Věřím, že se i v roce 2014 setkáme při příležitosti zajímavých odborných sympozií, která nás čekají. Hned v lednu (23.–24. 1.) uspořádá Česká společnost pro léčbu rány v Pardubicích tradiční celostátní kongres ČSLR, na konec února (27. 2.–1. 3.) připravuje Česká angiologická společnost již 39. angiologické dny, španělský Madrid bude v květnu (14.–16. 5.) hostit kongres Evropské společnosti pro léčbu rány EWMA 2014… V tomto čísle jsme si dovolili upozornit samostatnou upoutávkou také na certifikovaný Kurz komplexní péče o rány a kožní defekty s využitím metod vlhkého hojení (únor), protože jeho organizátorem (a tudíž zárukou vysoké odbornosti) je Centrum cévní a miniinvazivní chirurgie Nemocnice Podlesí. Těším se na shledání s Vámi při některé z těchto příležitostí.


Karel Vízner

šéfredaktor


Štítky
Chirurgie všeobecná Sestra Domácí péče

Článek vyšel v časopise

Hojení ran

Číslo 4

2013 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Chronická tromboembolická plicní hypertenze
nový kurz
Autoři: MUDr. David Ambrož

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více

MAPA ROUŠEK Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP a další materiál. Vyplňte náš dotazník. Mapujte s námi, kde v ČR chybí OOPP.