Obrazový test diagnostiky papil zrakového nervu

Předpokládaný čas: 30 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 26. 3. 2018
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Jedná se o kreditovaný kurz v podobě testového obrazového kvízu. Fotografie představují papily zrakového nervu a Vaším úkolem je vybrat 1 nesprávnou odpověď. Cílem je naučit se správně popisovat papilu zrakového nervu. 

Autor kurzu: 
MUDr. Petr Výborný, CSc. Medailonek autora kurzu

V roce 1979 promoval na Lékařské fakultě UK Praze. V roce 1984 obhájil kandidátskou disertační práci v oboru oftalmologie. První atestaci složil v roce 1983, druhou pak o 4 roky později.

Je držitel licence vedoucího lékaře-primáře zdravotnického zařízení. Pracovní kariéru začínal působením v Ústavu experimentální medicíny ČSAV. Dále pracoval na oční klinice 3. LF UK a Fakultní nemocnice v Praze 10, jako primář očního oddělení v Táboře, a dosud na oční klinice 1.LF UK a ÚVN v Praze, a také ve vlastním nestátním zdravotnickém zařízení - specializované glaukomové poradně v Praze.

V roce 2010 získal titul FEBO – licence European Board of Ophthalmology. Absolvoval řadu zahraničních stáží: Academisch Medisch Centrum (University of Amsterdam), Netherlands Ophthalmic Research Institute (Amsterdam), University of Madison (Wisconsin, USA), Stanford University (California, USA).

Je členem České oftalmologické společnosti při ČLS JEP, zakladatelem České glaukomové společnosti, členem Evropské glaukomové společnosti, Americké akademie očních lékařů (AAO), a České farmakoekonomické společnosti. Pracoval jako externí expert SÚKL v oblasti oftalmologie a v lékové komisi ÚVN. Aktuálně byl jmenován externím členem Etické komise Ústřední vojenské nemocnice.

Od roku 2004 pracuje na oční klinice 1.LF UK a ÚVN – Vojenské fakultní nemocnici v Praze v různých funkcích – jako zástupce přednosty pro poskytování zdravotní péče,vedoucí lékař ambulance, vedoucí lékař glaukomového centra, zástupce přednosty pro výuku a vzdělávání, aktuálně je zapojen ve výuce oboru oftalmologie na pozici odborného asistenta. V Evropské oční klinice Lexum pracuje v glaukomové poradně a specializuje se zvláště na laserové terapeutické zákroky v oblasti předního segmentu oka.

Každoročně organizuje oftalmologický kongres v Českém Krumlově. Je aktivně zapojen jako školitel a odborný garant v postgraduálním školení v oblasti problematiky glaukomu, je odborným garantem České lékařské komory pro obor oftalmologie. Jako školitel působí v doktorském studiu biomedicíny na 1.LF UK v Praze.

Odborná garance: doc. prim. MUDr. Ján Lešták, FAOG D.B.A. LL.A MBA. FEBO CSc.
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se