Nová doporučení v prevenci kardiovaskulárních onemocnění v klinické praxi

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 24. 5. 2017
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Prevence kardiovaskulárních onemocnění (KVO) je definována jako koordinovaný sled aktivit zaměřený jak na celou populaci, tak na jednotlivce, jehož cílem je zabránit vzniku nebo minimalizovat vliv KVO a s nimi spojených komplikací. KVO zůstávají hlavní příčinou morbidity a mortality i přes neustále se zlepšující výsledky naší léčby. Prevalence ischemické choroby srdeční v evropských zemích postupně klesá, kupříkladu vzhledem k létům osmdesátým je poloviční, a to hlavně díky preventivním opatřením, zejména pak v oblasti kouření.


Autor kurzu: 
MUDr. Martin Šatný Medailonek autora kurzu

MUDr. Martin Šatný po ukončení studia na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v roce 2016 nastoupil jako postgraduální student na III. interní kliniku 1. LF UK a VFN v Praze. Ve své doktorandské práci se věnuje problematice markerů progrese aterosklerózy v různých definovaných populacích. Je členem pracovní skupiny Centra preventivní kardiologie, kde se věnuje zejména poruchám lipidového metabolismu. Aktivně spolupracuje na projektu MedPed, který sdružuje pacienty s familiární hypercholesterolemií.

Je členem České společnosti pro aterosklerózu, European Atherosclerosis Society či České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Odborná garance: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D.
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se