Hormonální léčba akné

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 22. 11. 2016
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Akné je polymorfní zánětlivá choroba pilosebaceózní jednotky. Je jedním z nejčastějších kožních onemocnění. U jednotlivých pacientů se liší závažností projevů, těžší formy mohou zanechat trvalé, někdy velmi zohyzďující jizvy. Léčba akné se řídí závažností projevů, psychickým dopadem choroby na pacienta a kompliancí konkrétní osoby. Dělí se na léčbu místní, celkovou a fyzikální. Nezbytná je i vhodná doplňující terapie akné. Podrobně je rozebrána hormonální patogeneze akné a možnosti hormonální léčby akné, především hormonální antikoncepce. I když u žen trpících akné, seboreou i lehčím hirzutismem se nachází ve většině případů normální hladiny androgenů v séru, léčba kombinovanými hormonálními kontraceptivy přináší velmi dobrý lečebný efekt.


Autor kurzu: 
MUDr. Zuzana Nevoralová, Ph.D. Medailonek autora kurzu
Pracuje jako vědecký sekretář nemocnice a vedoucí ambulancí dermatovenerologického oddělení Nemocnice Jihlava, p. o. V roce 1999 založila a je vedoucí Akné poradny Nemocnice Jihlava. Je spoluzakladatelkou a místopředsedkyní sekce Akné a obličejové dermatózy České dermatologické společnosti této sekce.
Externě vyučuje na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě, od roku 2015 je také externí spolupracovnicí Kalifornské Univerzity v San Diegu, USA. Podílí se na vzdělávání kožních i ostatních lékařů v oblasti akné i jiných kožních chorob.
Celkem prezentovala asi 500 přednášek a publikovala více než 150 článků v českém i anglickém jazyce (včetně abstrakt), je autorkou monografie Izotretinoin v praxi (2012) a hlavní autorkou knihy Obličejové dermatózy (2016).
Odborná garance: MUDr. Dominika Diamantová, Ph.D., Mgr. Michal Hojný
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se