Chronická žilní insuficience

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 1. 12. 2015
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Chronická žilní insuficience (CVI - chronic venous insufficiency) je civilizační onemocnění, které postihuje žilní systém dolních končetin. Je to patofyziologický stav při kterém jsou porušeny mechanismy žilního návratu a dochází tak k dlouhodobému krevnímu městnání a zvýšení krevního tlaku v žilách dolních končetin. Chronická žilní insuficience se řadí k nejčastějším zdravotním potížím spojeným s dolními končetinami – uvádí se, že ve vyspělém světě trpí žilní nedostatečností až 50 % populace.


Autor kurzu: 
MUDr. Karel Novotný Medailonek autora kurzu
Promoval na 1. Fakultě Všeobecného lékařství v Praze 1985. Atestace 1. stupně z všeobecné chirurgie 1989. Atestace z cévní chirurgie 1992. Deset let praxe všeobecné chirurgie, 1995-2004 Klinika kardiovaskulární chirurgie VFN Praha – cévní chirurg, 1998- ordinář pro cévní chirurgii. Od roku 2004 pracuje na Klinice Kardiovaskulární chirurgie FN Motol. Od roku 1994 provozuje soukromou ordinaci cévní chirurgie ve Vlašimi. Studijní pobyty: Separtement of Cardiovascular surgery, Texas Heart Institute, St. Lukes Episcopal Hospital, Houston, Texas, USA 1993. Departement of Vascular surgery, Mayo Clinic, Rochester, Minessota, USA 2004.
Autorem řady odborných publikací v oblasti cévní chirurgie. Monografie: Ambulantní operace křečových žil (Maxdorf 2014). Publikace odměněna Linhartovou cenou.
Odborná garance: MUDr. Karel Roztočil, CSc., Mgr. Michal Hojný
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se