Bezpečnost biologické terapie

Předpokládaný čas: 30 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 18. 12. 2017
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Psoriáza je jednou z nejčastějších dermatologických chorob. Jedná se o chronické zánětlivé onemocnění postihující 2–3 % středoevropské populace. I když přesná etiologie není dosud známa, předpokládá se genetický podklad onemocnění, kdy u predisponovaných jedinců dojde ke spuštění patogenetických pochodů, ve kterých mají zásadní roli T lymfocyty. Choroba neohrožuje život pacienta přímo, avšak má nesporný vliv na fyzické, sociální a psychické aspekty jeho života. Dle současného hodnocení jsou pacienti se středně těžkou až těžkou psoriázou řazeni na 2. místo v žebříčku negativního dopadu chorob na kvalitu života – hned za depresí – a jejich postižení je srovnatelné s jinými závažnými onemocněními (revmatoidní artritida, malignity, choroby srdce).


Autor kurzu: 
Prim. MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, MBA. Ph.D. Medailonek autora kurzu

MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, PhD. promoval na 3. lékařské fakultě UK v r. 2005. Po ukončení studia nastoupil na Dermatovenerologickou kliniku 3.LF UK a FNKV, kde pracuje až doposud, od 1.10.2013 na pozici primáře kliniky. 
V roce 2010 obhájil titul PhD na téma: „Hodnocení úspěšnosti adjuvantní terapie melanomu pomocí real time RT-PCR“. Zároveň působí jako odborný asistent 3. LF UK, věnuje se výuce pregraduálních studentů a je školitelem pro postgraduální studium v programu biomedicína. Pravidelně publikuje v tuzemských a mezinárodních odborných časopisech a věnuje se aktivní přednáškové činnosti. 
V roce 2010 obdržel na 22. světovém kongresu dermatologie v Soulu v Korey zlaté ocenění za nejlepší poster popisující výsledky disertační práce na téma cirkulující melanomové buňky. V současnosti se specializuje především na diagnostiku maligního melanomu a léčbu psoriázy. 
Je členem České Dermatovenerologické společnosti ČLS JEP a Evropské akademie dermavenerologie.

Odborná garance: doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D.
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se