Antikoncepce a její další výhody pro uživatelky

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 2 body ČLnK, 4 kredity ČLK, 2 kredity SLK, 1 - 2 kredity SLK
Datum publikace: 7. 2. 2017
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 4 kredity ČLK – absolvování na min. 80 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Slovem antikoncepce nebo také kontracepce označujeme metody a prostředky, které brání nechtěnému otěhotnění a přitom umožňují pohlavní styk. Někdy jsou do této skupiny řazeny i metody občasné sexuální abstinence, tedy metody, kdy je pohlavní styk doporučován jen v některých dnech v měsíci, ale tyto tzv. přirozené metody pokládáme za méně spolehlivé a pro většinu mladých dívek prakticky nepoužitelné.


Autor kurzu: 
doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. Medailonek autora kurzu

Absolvoval obor všeobecného lékařství na Lékařské fakultě UP v Olomouci. Poté na téměř 12 let nastoupil na Porodnicko-gynekologické oddělení v Nitře. Po roce 1989 působil ve Fakultní nemocnici v Bratislavě. V letech 1994–2007 byl přednostou Porodnicko-gynekologické kliniky UK FNsP v Ostravě. Během tohoto období získal titul CSc. a akademickou hodnost docent. Od roku 2000, resp. 2003 je vedoucím lékařem ve vlastní ordinaci Gynartis, s.r.o.

Odborná garance: MUDr. Petr Kovář
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se