Cesta pacienta s CHOPN

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 1 - 2 kredity SLK, 2 body ČLnK
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

V České republice je předpokládaná prevalence chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) u 7-8 %  dospělé populace. V současné době je sledováno necelých 300 tisíc pacientů s CHOPN s mírnou převahou mužů a předpokládá se, že mnoho nemocných v ČR o své diagnóze ani neví. Tato čísla jsou důvodem vytvoření pilotního projektu ÚZIS ČR ve spolupráci s Českou pneumologickou a ftizeologickou společností zaměřený na časnou detekci dosud nediagnostikovaných pacientů. Screeningový pilotní projekt zahrnuje spolupráci ambulantních pneumologů a praktických lékařů.

Téma týkající se diagnostiky, prevence a léčby CHOPN je proto velmi žádané lékaři v primární péči. Nejnovější poznatky a souhrn současných platných doporučení (GOLD 2019, Doporučený postup ČPFS) jsou shrnuty v mé přednášce odborného kurzu „Cesta pacienta s CHOPN“.


Autor kurzu: 
doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D.
Odborná garance: doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D.
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se