-
Medical journals
- Career
INVAZIVNÍ DUKTÁLNÍ KARCINOMY MLÉČNÉ ŽLÁZY:VYŠETŘENÍ POČTU KOPIÍ GENU CCND1 A POČTUCHROMOZÓMŮ 11 METODOU FLUORESCENČNÍ IN SITUHYBRIDIZACE (FISH) V POROVNÁNÍ S EXPRESÍPROTEINU CYKLIN D1 A RECEPTORU PRO ESTROGEN(ER) DETEGOVANOU IMUNOHISTOCHEMICKY (IHC)
Authors: M. Mrhalová; R. Kodet; P. Strnad 1
Authors‘ workplace: Ústav patologie a molekulární medicíny 2. LF UK a FNM, Praha 1Gynekologicko-porodnická klinika 2. LF UK a FNM, Praha
Published in: Čas. Lék. čes. 2002; : 708-714
Category:
Overview
Východisko.
Zvýšená tvorba onkogenních proteinů je u některých nádorů podmíněná genovou amplifikací. Vztahexprese regulačního proteinu buněčného cyklu, cyklinu D1 a amplifikace genu CCND1 kódujícího tento protein neníu invazivních duktálních karcinomů mléčné žlázy (IDC) plně objasněn. Zvýšený zájem vyvolávají vztahy k expresireceptoru pro estrogen (ER).Metody a výsledky. Vyšetřili jsme počet kopií genu CCND1, expresi cyklinu D1 a ER u souboru 60 žen a 1muže s IDC. Věkové rozmezí bylo 33 až 89 let (medián 57 let). Počet kopií genu CCND1 a počet chromozómů 11jsme vyšetřovali metodou FISH, expresi cyklinu D1 a ER metodou IHC. Silnou amplifikaci genu CCND1 (>10kopií/jádro nádorové buňky) jsme zjistili u 9 nemocných, slabou amplifikaci (Klíčová slova:
mléčná žláza, invazivní duktální karcinom, gen CCND1, amplifikace, cyklin D1, receptor proestrogen, FISH.
Labels
Addictology Allergology and clinical immunology Angiology Audiology Clinical biochemistry Dermatology & STDs Paediatric gastroenterology Paediatric surgery Paediatric cardiology Paediatric neurology Paediatric ENT Paediatric psychiatry Paediatric rheumatology Diabetology Pharmacy Vascular surgery Pain management Dental Hygienist
Article was published inJournal of Czech Physicians
-
All articles in this issue
- PRIMÁRNÍ PREVENCE ZHOUBNÝCH NÁDORŮ
- SOUČASNÉ NÁZORY NA VZNIKDIABETICKÉ RETINOPATIE
- SLEDOVÁNÍ ZÁVAŽNOSTI VASKULÁRNÍHO POSTIŽENÍDOLNÍCH KONČETIN NEMOCNÝCH S CHRONICKÝMSELHÁNÍM LEDVIN
- INVAZIVNÍ DUKTÁLNÍ KARCINOMY MLÉČNÉ ŽLÁZY:VYŠETŘENÍ POČTU KOPIÍ GENU CCND1 A POČTUCHROMOZÓMŮ 11 METODOU FLUORESCENČNÍ IN SITUHYBRIDIZACE (FISH) V POROVNÁNÍ S EXPRESÍPROTEINU CYKLIN D1 A RECEPTORU PRO ESTROGEN(ER) DETEGOVANOU IMUNOHISTOCHEMICKY (IHC)
- KOŽNÍ KOMPLIKACE IDIOPATICKÉHOSTŘEVNÍHO ZÁNĚTU
- Journal of Czech Physicians
- Journal archive
- Current issue
- Online only
- About the journal
Most read in this issue- KOŽNÍ KOMPLIKACE IDIOPATICKÉHOSTŘEVNÍHO ZÁNĚTU
- INVAZIVNÍ DUKTÁLNÍ KARCINOMY MLÉČNÉ ŽLÁZY:VYŠETŘENÍ POČTU KOPIÍ GENU CCND1 A POČTUCHROMOZÓMŮ 11 METODOU FLUORESCENČNÍ IN SITUHYBRIDIZACE (FISH) V POROVNÁNÍ S EXPRESÍPROTEINU CYKLIN D1 A RECEPTORU PRO ESTROGEN(ER) DETEGOVANOU IMUNOHISTOCHEMICKY (IHC)
- PRIMÁRNÍ PREVENCE ZHOUBNÝCH NÁDORŮ
- SOUČASNÉ NÁZORY NA VZNIKDIABETICKÉ RETINOPATIE
Login#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Forgotten passwordEnter the email address that you registered with. We will send you instructions on how to set a new password.
- Career