Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Zubní kaz: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Můžeme zlepšit kvalitu života svých pacientů?

Specializace: dentální hygienista ortodoncie stomatologie
Téma: Zubní kaz

Vydáno: 6.4.2018

Můžeme zlepšit kvalitu života svých pacientů?

Jedinečná a průlomová klinická studie naznačuje, že okamžitá* a dlouhotrvající úleva od bolesti s elmex® Sensitive Professional™ významně zlepšuje kvalitu života pacientů.

Jako odborníci v oblasti zubního lékařství se zajímáme o hypersenzitivitu dentinu z mnoha důvodů, ale víme o tom, do jaké míry ovlivňují citlivé zuby kvalitu života pacienta? V tomto ohledu přináší pozitivní zprávy jedinečná klinická studie, která potvrzuje, že zubní pasta elmex® Sensitive Professional™ poskytuje statisticky významné zlepšení ústního zdraví. Tyto první výsledky dvojitě zaslepené, kontrolované studie ukazují, jak významnou roli léčba hypersenzitivity dentinu v kvalitě života představuje. Doporučení zubní pasty elmex® Sensitive Professional™ pomáhá pacientům s citlivostí, aby si užívali života bez omezení.

Klinická studie testovala unikátní Pro-Argin® technologii (dostupnou v zubní pastě elmex® Sensitive Professional™). Zmíněná technologie opravuje citlivé oblasti zubů a uzavírá dentinové tubuly materiálem podobným dentinu. Uzávěry dentinových tubulů jsou odolné vůči kyselinám a přináší dlouhodobou úlevu od bolesti citlivých zubů.

Jedná se o první klinickou studii, která ověřila přínos technologie pro řešení hypersenzitivity pro kvalitu života v průběhu 24 týdnů v porovnání s negativní kontrolou.

Doplňující údaje ke studii:

  • Studie zahrnovala 273 účastníků ze tří evropských zemí.
  • Autoři studie: prof. S. Doméjean (Francie), prof. C. Gernhardt (Německo) a prof. P. Schmidlin (Švýcarsko).
  • Zkoumaný parametr: změna kvality života v oblasti ústního zdraví, hodnocená pomocí standardizovaného dotazníku OHIP-49 (Oral Health Impact Profile) po dobu 24 týdnů.
  • Závěr: Statisticky významné zlepšení kvality života v oblasti orálního zdraví u testované skupiny, která používala zubní pastu s technologií Pro-Argin® po dobu 24 týdnů v porovnání s negativní kontrolní skupinou (p = 0.005).

*Při přímé aplikaci zubní pasty koncem prstu a masáži po dobu 1 min.

Zdroj:

https://www.colgatetalks.com/hypersensitivity-quality-of-life/

 

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     0/5, hodnoceno 0x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Těhotenství a riziko vzniku zubního kazu

Některé změny v endokrinní a imunitní soustavě u těhotných žen zvyšují náchylnost k infekčním onemocněním, jako je i zubní kaz. O přímém vztahu mezi těhotenstvím a zubním kazem se dodnes vedou polemiky. Bánóczy et al. (1) ve své studii z roku 1978 prokázali, že ženy, které se již staly matkami, mají vyšší kazivost zubů než ženy bezdětné. Většina starších studií byla provedena v poměrně krátkém období (2–4), a protože rozvoj zubního kazu u dospělých trvá i několik let, bylo obtížné posoudit vztah mezi incidencí zubního kazu a těhotenstvím. Novější studie dokazují, že existuje přímý vztah mezi těhotenstvím a zubním kazem, přičemž nejvíce náchylné jsou ženy zejména ve 3. trimestru a po porodu (5). Podle výzkumu National Health and Nutrition Examination Survey, provedeného mezi americkými ženami, vyšlo najevo, že zdravější chrup v průběhu těhotenství mají starší ženy (35–44 let), a to v porovnání se ženami ve stejné věkové kategorii, ale netěhotnými a s mladšími (15–34 let) těhotnými ženami. Zhruba 38 % těhotných žen se v tomto věku potýkalo s nějakým onemocněním dutiny ústní (6).

Srovnání účinků zubních past na dentinovou hypersenzitivitu v klinické studii

Cílem 8týdenní dvojitě zaslepené slepé randomizované klinické studie bylo zhodnotit efektivitu snižování hypersenzitivity dentinu u tří komerčně dostupných zubních past. Porovnány byly zubní pasta Colgate Sensitive Pro-Relief (také prodávána jako Elmex Sensitive Professional), založená na technologii Pro-Argin, a dále pasty Sensodyne Rapid Relief a Crest Cavity Protection.

Nové informace o prevenci zubního kazu od předních evropských expertů

Panevropská Aliance pro budoucnost bez zubního kazu (Alliance for a Cavity-Free Future, ACFF) zveřejnila data, která shrnují výsledky čtyřletého průzkumu přístupu obyvatel vybraných evropských zemí k ústnímu zdraví a prevenci zubního kazu, a zdůraznila potřebu další neustálé edukace a podpory prevence a léčby zubního kazu.Všechny novinky