Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Sezónní alergie: Novinky
Videorozhovor
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Nová intranazální forma azelastinu s flutikasonem prokázala bezpečnost při dlouhodobé léčbě chronické rýmy

Specializace: alergologie a imunologie otorinolaryngologie pneumologie a ftizeologie
Téma: Sezónní alergie

Vydáno: 23.10.2014

Nová intranazální forma azelastinu s flutikasonem prokázala bezpečnost při dlouhodobé léčbě chronické rýmy

Roční randomizovaná studie s 612 pacienty s chronickou rýmou prokázala dobrou snášenlivost nové intranazální formy přípravku obsahujícího azelastin-hydrochlorid a flutikason-propionát. Nebyly zjištěny žádné změny, které by bránily jeho dlouhodobému užívání.

Cílem této mezinárodní otevřené studie bylo zhodnotit dlouhodobou bezpečnost kombinace azelastin + flutikason v lékové formě s novým systémem intranazální aplikace. Pacienti s chronickou alergickou nebo vazomotorickou rýmou byli randomizováni v poměru 2 : 1 k podávání této kombinace s dávkováním 1 vstřik do každé nosní dírky 2× denně (denní dávka azelastinu 548 μg, flutikasonu 200 μg) nebo samotného flutikasonu s dávkováním 2 vstřiky do každé nosní dírky 1× denně (denní dávka flutikasonu 200 μg). Bezpečnost a snášenlivost byla hodnocena po 1, 3, 6, 9 a 12 měsících.

Výsledky ukázaly nízkou a srovnatelnou incidenci nežádoucích příhod souvisejících s léčbou v obou terapeutických skupinách (9,4 % u kombinace a 11,1 % u flutikasonu). Celkový výskyt těchto příhod v průběhu léčby klesal a neobjevily se žádné pozdní nežádoucí příhody. Vyšetření nosní sliznice neukázalo ulcerace ani perforace septa. Rovněž nebyly zjištěny žádné neočekávané výsledky očního a laboratorního vyšetření ani klinicky významné rozdíly mezi skupinami z hlediska hladiny kortizolu v séru.

Studie prokázala, že novou intranazální formu přípravku s azelastinem + flutikasonem lze bezpečně podávat pacientům s chronickou rýmou nejméně po dobu 1 roku.

 (zza)

Zdroj:  Berger W. E., Shah S., Lieberman P., et al. Long-term, Randomized Safety Study of MP29-02 (a Novel Intranasal Formulation of Azelastine Hydrochloride and Fluticasone Propionate in an Advanced Delivery System) in Subjects With Chronic Rhinitis. J Allergy Clin Immunol Pract. 2014 Mar-Apr; 2 (2): 179–85; doi: 10.1016/j.jaip.2013.09.019

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,7/5, hodnoceno 25x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Studie bezpečnosti intranazální aplikace azelastinu v kombinaci s flutikazonem u chronické rinitidy

Dlouhodobá randomizovaná studie bezpečnosti MP29-02 (nový intranazální preparát azelastinhydrochloridu a flutikazonpropionátu [FP] v inovativním aplikátoru) u pacientů s chronickou rinitidou.

Intranazální mometazonfuroát a azelastin zmírňují příznaky alergické rýmy u dětí účinněji než sprej s mořskou vodou

U dětí s alergickou rýmou snížily azelastin a mometazonfuroát při topickém podání nosní kongesci a zvýšily objem nosní dutiny významně více než sprej s mořskou vodou.

Proč je inovativní systém s azelastinem a flutikazonem možno považovat za průlomový v léčbě alergické rinitidy?

Pro mnoho pacientů s alergickou rinitidou (AR) přináší současně dostupná terapie ne zcela uspokojivou úlevu od symptomů. Bez větších pochybností tedy u této nemoci stále zůstává otevřené pole pro nové a efektivnější cesty kontroly AR. Jednou z novinek v terapii AR je nový systém zlepšující dostupnost intranazální formule kombinující azelastinhydrochlorid a flutikazonpropionát nazývaný MP29-02.Všechny novinky