-
Medical journals
- Career
Fagopyrum esculentum in vitro
Authors: L. Tůmová; M. Píchová; J. Dušek
Authors‘ workplace: Charles University in Prague, Faculty of Pharmacy Hradec Králové, Czech Republic
Published in: Čes. slov. Farm., 2007; 56, 125-128
Category: Original Articles
Overview
Pohanka obecná je cenným zdrojem flavonoidu rutinu. Z klíční rostliny byla odvozena kultura in vitro a porovnán obsah flavonoidů v kalusové kultuře a v intaktní rostlině. Pro kultivaci kultury in vitro a produkci flavonoidů je optimální živné medium Murashigeho a Skooga s obsahem kombinace růstových regulátorů 2,4-D 1 mg/l a kinetinu 1 mg/l při kultivaci za normálního světelného režimu.
Klíčová slova:
Fagopyrum esculentum – pohanka – kultura in vitro – rutin – flavonoidy
Labels
Pharmacy Clinical pharmacology
Article was published inCzech and Slovak Pharmacy
2007 Issue 3-
All articles in this issue
- HPLC separácia enantiomérov použitím chirálnych stacionárnych fáz
- Naftochinony a jejich farmakologické vlastnosti
- Variabilita silice troch druhov rodu Echinacea MOENCH v rôznych štádiách ontogenézy
- Fagopyrum esculentum in vitro
- Termoplastická granulace jako alternativa přípravy hydrofilně–lipofilních perorálních matricových tablet
- Sledování antioxidačního a antidiabetického efektu pomiferinu u alloxanem navozeného diabetes mellitus v experimentu – pilotní studie
- Chitosan v topických prípravkoch
- Léčivé přípravky v rukopise brněnského františkána z 15. století
- Czech and Slovak Pharmacy
- Journal archive
- Current issue
- Online only
- About the journal
Most read in this issue- Naftochinony a jejich farmakologické vlastnosti
- Termoplastická granulace jako alternativa přípravy hydrofilně–lipofilních perorálních matricových tablet
- Chitosan v topických prípravkoch
- Léčivé přípravky v rukopise brněnského františkána z 15. století
Login#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Forgotten passwordEnter the email address that you registered with. We will send you instructions on how to set a new password.
- Career