Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Výhody Microdacynu a kazuistika hojení popálenin

Specializace: dermatologie dětská dermatologie farmaceutický asistent farmacie farmakologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 28.2.2016

Výhody Microdacynu a kazuistika hojení popálenin

Superoxidovaný roztok Microdacyn Wound Care je vhodný pro ošetření akutních i chronických ran různé etiologie. Výjimkou nejsou ani popáleniny 1. a 2. stupně. Následující text přiblíží výhody tohoto produktu a kazuistiku hojení popálenin u dvouletého dítěte.

Microdacyn 60 Wound Care je určen pro použití při débridementu, irigaci a zvlhčování akutních a chronických ran včetně popálenin. Podporuje proces hojení tím, že snižuje mikrobiální zátěž, zabraňuje infekcím a snižuje jejich výskyt, má protizánětlivý účinek a vyvolává vazodilataci a zlepšuje epitelizaci. Jedná se o netoxický a nedráždivý přípravek, který je bezpečný také pro ošetření popálenin v oblasti obličeje. Provedené studie prokázaly, že využití Microdacynu v terapii popálenin vede k lepším kosmetickým výsledkům, nižšímu výskytu infekcí a významnému zkrácení délky hospitalizace (až o 50 %).

Kazuistika mexických autorů popisuje hojení popálenin dítěte. Dvouletá dívka utrpěla následkem zasažení vařící vodou popáleniny 2. stupně v rozsahu 33 % celkového tělesného povrchu. Byl proveden débridement za použití systému JetOx a rána byla pomocí rozprašovače 3× denně zvlhčována Microdacynem. Čištění bylo dobře tolerováno a vnímáno jen jako mírně bolestivé. Strupy vzniklé ve 2. týdnu léčby nebyly odstraňované. K reepitelizaci došlo během 3.–4. týdne léčby.

Microdacyn 60 Wound Care lze použít jako monoterapii nebo jako součást komplexní léčby ran. Roztok je kompatibilní s kožními náhradami a kožními grafty, krycími materiály s obsahem stříbra, síťkami pro řešení defektů stěny břišní, přípravky enzymatického débridementu a růstovými faktory.

(veri)

Zdroje:
1. http://acarehealth.cz/en/wound-care/microdacyn-60/
2. Altamirano A. M. Reducing bacterial infectious complications from burn wounds. Wounds 2006; 16(S1): 17–19. Dostupné online na: www.woundsresearch.com/files/docs/072706_occu.pdf

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,3/5, hodnoceno 6x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Repose – revoluční antidekubitární systém

Repose představuje statický systém vzduchových komor, který je využitelný k prevenci vzniku dekubitů, léčbě dekubitů stadia 1–4 a zmírnění bolesti. Použitý materiál je značně roztažitelný, elastický, prodyšný a nepromokavý. Dostupné jsou matrace, sedací polštářek, patní klín a chrániče pat.

Hemoglobinový sprej pomáhá v léčbě dekubitů

Dekubity zásadním způsobem ovlivňují kvalitu života pacientů a jejich léčba je dlouhodobě sledovaným tématem na mnoha úrovních. Přestože existují různé metody, jak o dekubity pečovat, řadu proleženin se nedaří léčit a stávají se z nich chronické rány.

Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

Terapie dekubitů většího rozsahu bývá velmi problematická. Podle kazuistiky popisující léčbu pacientky na LDN Chrudimské nemocnice může kombinace přípravků Microdacyn a Revamil účinně podpořit rychlé zhojení podobných ran.Všechny novinky