Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Repose – revoluční antidekubitární systém

Specializace: dermatologie dětská dermatologie farmaceutický asistent farmacie farmakologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 11.1.2016

Repose – revoluční antidekubitární systém

Repose představuje statický systém vzduchových komor, který je využitelný k prevenci vzniku dekubitů, léčbě dekubitů stadia 1–4 a zmírnění bolesti. Použitý materiál je značně roztažitelný, elastický, prodyšný a nepromokavý. Dostupné jsou matrace, sedací polštářek, patní klín a chrániče pat.

Výrobky Repose jsou baleny uvnitř dvou do sebe zastrčených trubek, které zároveň slouží jako pumpa k rychlému nahuštění optimálním tlakem pro nemocné od 1 do 140 kg. Samotný systém se skládá ze vzájemně spojených vzduchem naplněných polyuretanových membrán, které společně zajišťují unikátní střídavý tlak a komfortní vlastnosti. Hlavním uplatněním systému Repose je prevence vzniku proleženin, již vzniklé dekubity však pomáhá úspěšně léčit a pacientovi rovněž ulevuje od bolesti.

Materiál, ze kterého je systém Repose vyroben, přináší následující výhody:

  • Je vysoce poddajný a extrémně roztažitelný (až na šestinásobek výchozí pozice), aniž by došlo k jeho natržení.
  • Je voděodolný.
  • Je prodyšný a pomáhá předcházet pocení.
  • Je rezistentní proti plísním a mikrobům.
  • Propouští rentgenové paprsky.
  • Nevyvolává alergické reakce.

Příprava výrobků Repose před vlastním použitím je velmi snadná, nenáročná na personál a čas. S použitím obalu, který slouží také jako hustilka, je do systému během několika vteřin napumpován vzduch. Díky přítomnosti ventilu je zajištěno, že je výrobek naplněn správným tlakem a nemůže být přehuštěn. Protože je použitý materiál prodyšný, je nutné jednou týdně zkontrolovat optimální tlak, případně výrobek opětovně nahustit. Vypuštění vzduchu z matrace je možné pomocí uvolnění ventilu během několika sekund, což je výhodné zejména při potřebě kardiopulmonální resuscitace.

(veri)

Zdroj: http://www.acare.cz/cs/medical/wound-caresmazane/antidekubitni-matrace/

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,3/5, hodnoceno 8x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Hemoglobinový sprej pomáhá v léčbě dekubitů

Dekubity zásadním způsobem ovlivňují kvalitu života pacientů a jejich léčba je dlouhodobě sledovaným tématem na mnoha úrovních. Přestože existují různé metody, jak o dekubity pečovat, řadu proleženin se nedaří léčit a stávají se z nich chronické rány.

Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

Terapie dekubitů většího rozsahu bývá velmi problematická. Podle kazuistiky popisující léčbu pacientky na LDN Chrudimské nemocnice může kombinace přípravků Microdacyn a Revamil účinně podpořit rychlé zhojení podobných ran.

Přípravek z lékařského medu napomáhá vlhkému hojení ran

Hojení ran představuje v moderní medicíně poměrně složitou problematiku. Na trhu se objevuje celá řada komerčně připravovaných produktů, které mohou výrazně napomoci přirozeným reparačním procesům. V rámci konceptu vlhkého hojení ran se univerzálně využívají hydrogely, včetně přípravku Revamil, vyrobeného ze 100% sterilního lékařského medu.Všechny novinky