Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Videorozhovor
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Kazuistika: Revamil v rámci chronické péče

Specializace: dermatologie dětská dermatologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 31.3.2016

Kazuistika: Revamil v rámci chronické péče

Následující kazuistika popisuje velmi dobrou zkušenost s použitím Revamilu v terapii chronického vředového onemocnění.

Vstupní data pacientky

Na oddělení dlouhodobé péče byla přeložena 93letá polymorbidní pacientka. Pacientka trpěla silně zarudlým bércovým vředem s povlaky na pravé dolní končetině o délce přibližně 13 cm. Bércový vřed byl nejspíše důsledkem diabetu mellitu II. typu s prokázanými periferními oběhovými komplikacemi. Další komorbidity pacientky zahrnovaly chronickou hypertenzi, generalizovanou aterosklerózu, chronickou ischemickou chorobu srdeční, těžkou obezitu a onemocnění močové soustavy. V minulosti pacientka prodělala mozkový infarkt způsobený neurčenou okluzí nebo stenózou mozkových tepen.

Léčba bércového vředu

Léčba byla zahájena oplachy Dermacynem vždy na 20 minut. Dermacyn je superoxidovaný roztok určený ke snížení mikrobiální zátěže rány. Dále byla rána důsledně převazována za použití Revamilu, a to vždy v pondělí, ve středu a v pátek.

Výsledky léčby

Již po 14 dnech ustoupila pacientce bolest a bylo možné vysadit analgetickou léčbu. Postupně docházelo ke zmenšování rány. Za dva měsíce od zahájení léčby byl bércový vřed zcela vyléčen.

Revamil

Revamil je hydrofilní gel obsahující sterilní lékařský med. Med je velmi dobře znám pro svůj antibakteriální účinek. Konkrétní mechanismus účinku spočívá v aktivaci enzymu glukózooxidázy při styku Revamilu s ránou. Glukózooxidáza pak dává vzniknout malému množství peroxidu vodíku, které je ale dostatečné pro zajištění kontinuálního antibakteriálního efektu. Díky glukózooxidáze vzniká také kyselina glukonová, poskytující nízké pH, které je vhodné pro rychlou léčbu rány. Vysoký obsah cukrů v medu pak způsobí hydrofilní prostředí se současně nízkou aktivitou vody.

Použití Revamilu je snadné. Revamil se aplikuje na vyčištěnou ránu, s níž musí být v přímém styku, je však možno umístit na sekundární krytí. Revamil je potřeba vyměnit maximálně po 3 dnech od aplikace.

(bak)

Zdroj: Chrudimská nemocnice, a. s., léčebna dlouhodobé péče

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     1/5, hodnoceno 1x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Granulox − inovace v terapii hojení ran podložená klinickými úspěchy

V lednu tohoto roku se MeDitorial zúčastnil XIV. kongresu České společnosti pro léčbu rány a Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Příspěvky přednášejících se týkaly široké problematiky managementu ran a nových poznatků od preklinického výzkumu přes diagnostiky až po terapii nehojících se ran.

Výhody Microdacynu a kazuistika hojení popálenin

Superoxidovaný roztok Microdacyn Wound Care je vhodný pro ošetření akutních i chronických ran různé etiologie. Výjimkou nejsou ani popáleniny 1. a 2. stupně. Následující text přiblíží výhody tohoto produktu a kazuistiku hojení popálenin u dvouletého dítěte.

Granulox sprej v léčbě různých typů chronických ran

Tři kazuistiky dokumentují efekt aplikace Granulox® spreje na akceleraci hojení chronických ran a poukazují také na komfort pacienta při aplikaci tohoto inovativního prostředku.Všechny novinky