Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

Specializace: dermatologie dětská dermatologie farmaceutický asistent farmacie farmakologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 15.11.2015

Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

Terapie dekubitů většího rozsahu bývá velmi problematická. Podle kazuistiky popisující léčbu pacientky na LDN Chrudimské nemocnice může kombinace přípravků Microdacyn a Revamil účinně podpořit rychlé zhojení podobných ran.

Pacientka Z. N., narozená roku 1930, byla 17. 9. 2014 po osteosyntéze distálního femuru přijata na LDN Chrudimské nemocnice s dekubitem o velikosti 17 × 10 cm v sakrální oblasti. Rána silně zapáchala, byla kryta žlutým povlakem, byla přítomna macerace, zarudnutí okolí a mírná exsudace z porušených ploch. Po počáteční léčbě dle vzoru odesílajícího oddělení (Atrauman Ag krytí + sterilní mul s Prontosanem) nedošlo během dvou dnů ke zlepšení stavu. Bylo proto rozhodnuto o změně prostředků hojení na obklady s Microdacynem v kombinaci s Revamilem, převazy probíhaly obden.

26. září došlo k rozdělení dekubitu epiteliálním můstkem na dvě části o velikostech 9 × 5 cm a 6 × 5 cm. Za několik dnů, 2. října,  byl nález následující: čistá granulační tkáň, rána o velikosti 5 × 5 cm a 9 × 5 cm. Pacientka byla pro infekci močových cest přeléčena antibiotiky. 13. října byla menší část rány zhojena, druhá část obsahovala čisté granulace a byla velká 8 × 4 cm. Ke zhojení celého dekubitu došlo 18. listopadu stejného roku.

Microdacyn Wound Care® představuje vysoce účinné řešení péče o akutní i chronické rány a popáleniny 1. a 2. stupně. Ránu účinně čistí a dekontaminuje a zmírňuje probíhající zánět. Tím, že přispívá ke vzniku vlhkého prostředí v ráně, podporuje rychlejší proces hojení. Přípravek je nedráždivý, nesenzibilizující, netoxický a necytotoxický. Microdacyn Wound Care® je možné použít ve všech stadiích hojení rány, a to jako monoterapii nebo jako součást komplexní léčby.

(veri)

Zdroj: kazuistika z LDN Chrudimské nemocnice (prim. Tomáš Vondráček)

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,6/5, hodnoceno 9x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Přípravek z lékařského medu napomáhá vlhkému hojení ran

Hojení ran představuje v moderní medicíně poměrně složitou problematiku. Na trhu se objevuje celá řada komerčně připravovaných produktů, které mohou výrazně napomoci přirozeným reparačním procesům. V rámci konceptu vlhkého hojení ran se univerzálně využívají hydrogely, včetně přípravku Revamil, vyrobeného ze 100% sterilního lékařského medu.

Klinické výsledky aplikace hemoglobinového spreje v terapii chronických ran

Ischemie a hypoxie kůže a podkožní tukové tkáně jsou jednou z komplikací při hojení chronických ran. Problém by mohl vyřešit sprej s obsahem hemoglobinu, který dodává hypoxickým tkáním potřebný kyslík. Nadějné výsledky přináší nejnovější výzkum, který se zaměřil na užití spreje v terapii chronických ran.Všechny novinky