Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4634 záznamů z celkového počtu 4634, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Doporučené postupy v analgezii mají již několikaletou tradici. Nicméně existují skupiny pacientů, kteří nejsou pro stávající klasický třístupňový systém zcela vhodní. Jednou takovou skupinou jsou pacienti v neurointenzivní péči.

Celý článek www.prolekare.cz

Péče o senzitivní pokožku seniorů, ale i všech, kteří mají sklon k dermatitidám, například kvůli inkontinenci, vyžaduje šetrné zacházení. Proč jsou správné hygienické postupy i používání vhodné kosmetiky tak důležité?

Celý článek www.prolekare.cz

Inkontinence, tedy nechtěný samovolný únik moči, s sebou nese také zvýšené riziko vzniku opruzenin a onemocnění kůže intimních partií. Volbou vhodných inkontinenčních pomůcek a specializovaných prostředků péče o pokožku lze podráždění kůže účinně předcházet a zlepšit tak kvalitu života pacientů.

Celý článek www.prolekare.cz

Kazuistické sdělení popisuje případ 67leté ženy, u které bylo v rámci přípravy na operaci šedého zákalu nalezeno v horním fornixu pravého oka 27 kontaktních čoček.

Celý článek www.prolekare.cz

Elektivní operace břišních kýl patří k nejčastějším chirurgickým zákrokům. K posílení břišní stěny po incizi hernie se často používají protetické síťky. Studie dánských vědců zkoumala vliv protetického materiálu na riziko recidivy hernie a dlouhodobé riziko spojené s implantací síťky.

Celý článek www.prolekare.cz

Chtěli byste podniknout exotickou dovolenou? Hledáte zemi s kouzelnou krajinou, zalesněnými horami, malebnými údolíčky, ale i překrásnými plážemi? Pak navštivte Vietnam. Co vás na této zemi okouzlí?

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Zhoubné nádory žlučových cest jsou naštěstí vzácné. Avšak lidé s ulcerózní kolitidou jsou jimi ohroženi o něco víc než běžná populace. Proč?

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Dvojice nespecifických střevních zánětů má mnoho společného. Mezi těmito nemocemi jsou však i jednoznačné rozdíly. Zjistěte jaké!

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Práce shrnuje nové vědecké poznatky, které naznačují, že Fuchsova endotelová dystrofie rohovky by mohla být považována za neurodegenerativní onemocnění.

Celý článek www.prolekare.cz

Obrovskobuněčná arteriitida někdy probíhá současně s revmatickou polymyalgií. Často bývá subklinická. A jak se ukazuje, k jejímu odhalení může vést i tak obyčejná věc, jako je konzumace kořeněného jídla.

Celý článek www.prolekare.cz

Koncept antibiotické profylaxe vychází z observačních studií a experimentů na zvířecích modelech. Principem profylaxe je pomocí antibiotika zabránit možnému uchycení bakterií na endotelu srdečních chlopní při přechodné bakteriémii během invazivních zákroků.

Celý článek www.prolekare.cz

Elektronický recept (eRecept) je recept vystavený v elektronické podobě. Lékařem vystavený eRecept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER). Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor. V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu, a pokud je eRecept nalezen v CÚER, vydá předepsaný léčivý přípravek pacientovi. Informace o výdeji léčivého přípravku je zapsána do CÚER.

Celý článek www.prolekare.cz

Láká vás Afrika, chcete vyrazit na safari a zažít parádní dobrodružství? Nechte se inspirovat - nejoblíbenější turistické destinace černého kontinentu toho nabízejí opravdu hodně. Nezapomínejte však na možná zdravotní rizika.

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Testy krve a stolice vás čekají při podezření na střevní zánět, při každé kontrole u gastroenterologa i při každém zhoršení obtíží. Víte však, co z nich lékaři vyčtou?

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Pacienti s atriální fibrilací (AF) mají zvýšené riziko rozvoje demence. K prevenci tromboembolií se u osob s AF a trombózami a po náhradách chlopní běžně užívá warfarin. Výzkumy ukázaly, že také dlouhodobé užívání warfarinu může vést k poklesu kognitivních funkcí. Nová studie zveřejněná v American Heart Journal se zabývala podílem AF na zvýšení rizika demence.

Celý článek www.prolekare.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

diskuze