Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4397 záznamů z celkového počtu 4397, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Profil metylace genů může s vysokou senzitivitou i specificitou pomoci odhalit původ nádoru neznámého primárního origa, jak ukázala retrospektivní analýza publikovaná v srpnu 2016 v časopisu The Lancet Oncology.

Celý článek www.prolekare.cz

Fabryho choroba je závažné dědičné onemocnění, které často zůstává dlouhou dobu nerozpoznáno a může se projevit až závažnými neurologickými komplikacemi. Cílem elektronického akreditovaného kurzu je blíže seznámit s problematikou tohoto onemocnění nejenom neurology, ale i další specialisty, kteří se mohou s těmito nemocnými setkat.

Celý článek www.prolekare.cz

Periferní nervová stimulace se používá již několik desetiletí v terapii chronické bolesti. Pro pooperační analgezii dosud nebyla užívána kvůli různým omezením, počínaje invazivním umístěním elektrod. Vývoj malých elektrod s možností ultrazvukem naváděného perkutánního zavedení však otevírá nové možnosti terapie akutní pooperační bolesti.

Celý článek www.prolekare.cz

Užívání biosimilars je v Evropské unii povoleno od roku 2006. Podobné biologické přípravky již za tak krátké období prokázaly svou efektivitu nejen z medicínského, ale také z ekonomického hlediska. Zavedení biosimilars totiž snížilo finanční náklady vynaložené na terapií mnoha chronických nemocí.

Celý článek www.prolekare.cz

Níže prezentovaná studie zkoumala, zda přítomnost faktorů pro vznik tromboembolické choroby ovlivnila užívání perorální antikoncepce u žen s idiopatickými střevními záněty.

Celý článek www.prolekare.cz

Tukové polštářky v dětství znamenají řadu rizik. Jedním z nich je větší pravděpodobnost obezity a všech jejích důsledků v dospělosti. Naproti tomu štíhlé děti se nemusejí tolik obávat „pneumatik“ v dospělosti ani vážných onemocnění, která s nadměrným ukládáním tuku souvisejí – cukrovky 2. typu nebo nemocí srdce.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Promočená postel a nešťastné dítě. To je obrázek známý mnoha rodinám. Pomočování neboli enuréza je častým, ale naštěstí spíše přechodným stavem. Pokud zmizí do 5. roku věku potomka, většinou se nejedná o závažný problém. Které děti mohou být vznikem enurézy ohroženy a proč?

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Enuréza je stresujícím faktorem nejen v životě dítěte. Jistou míru zátěže pociťuje celá rodina. Doufat, že se potíže vyřeší časem, se přitom nevyplácí. Následky mohou být celoživotní.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Diabetická ketoacidóza vzniká, když je hladina cukru v krvi příliš vysoká po příliš dlouhou dobu. Jedná se o život ohrožující komplikaci cukrovky. Její rozvoj však většinou trvá několik hodin. Můžeme ji nejen léčit, ale také jí předcházet.

Celý článek www.denik-diabetika.cz

Svačina, dospělými dnes často opomíjená a školáky zavrhovaná. Přesto by měla být součástí denního stravování, zvláště pak dětí. Těm zajišťuje pro zvládnutí dopolední výuky dostatek potřebné energie, bez které hrozí únava a nepozornost. Jak připravit svačinku co nejzdravější?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Informace o škodlivosti cholesterolu se na nás valí ze všech stran. Co je to za látku, že má v našem těle takovou moc? Prozradíme, proč jsou správné hodnoty cholesterolu tolik důležité a jaká je jeho role v organismu.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Pacientské organizace hrají důležitou roli při léčbě různých nemocí. Snaží se hlavně podporovat nemocné a jejich blízké. Výjimkou není ani spolek Diagnóza FH, který sdružuje lidi s familiární hypercholesterolemií a jejich rodiny.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Krev ve stolici bývá ukazatelem aktivního střevního zánětu. Obvykle vyžaduje jen posílení léčby, vzácně se ale může jednat i o alarmující příznak nepříjemných komplikací. Jak lze krvácení posuzovat?

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Diabetes už dávno není nemoc starých lidí. Postihuje i jedince mladé a aktivní, kteří hřeší jen v jednom – nemají na sebe čas.

Celý článek www.denik-diabetika.cz

Dostali jste nové léky k pravidelnému užívání? Nebo dokonce celou hromadu léků? Poradíme, pomůžeme!

Celý článek www.denik-diabetika.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

diskuze