Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4655 záznamů z celkového počtu 4655, zobrazeny 1. - 10.

 
 
I když existuje několik teorií patogeneze depresivních poruch, v podstatě většina antidepresiv užívaných v současné praxi má monoaminergní mechanismus účinku. Mezi ně patří serotoninové multimodální antidepresivum trazodon. Ve své přednášce nazvané Od monoaminergních mechanismů účinku antidepresiv k maximálnímu terapeutickému efektu o něm v rámci konference Léčba v psychiatrii III hovořil doc. PharmDr. Jan Juřica, Ph.D., z Farmakologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Masarykova onkologického ústavu v Brně.

Celý článek www.prolekare.cz

Výskyt deprese u diabetiků je 2–3× vyšší než u nediabetické populace. Provázanost těchto onemocnění lze sledovat například v oblasti cirkadiánních rytmů, u metabolických a zánětlivých parametrů, ale i vnějších faktorů, jako je životní styl. Metaanalýza zkoumající souvislost mezi depresí a výskytem diabetických komplikací u 5 tisíc pacientů prokázala, že všechny komplikace byly častější u pacientů s DM a depresí.

Celý článek www.prolekare.cz

Očista organismu a celkové posílení imunity podle pravidel stanovených rakouským lékařem F. X. Mayrem – to je soubor procedur využívajících karlovarské minerální prameny. Pacienti s řadou onemocnění, nejen zažívacího traktu, mohou tuto detoxikační kúru absolvovat v lázních hotelu Vienna House Dvořák Karlovy Vary.

Celý článek www.prolekare.cz

Existuje mnoho nepřehlédnutelných rozdílů mezi muži a ženami, o nichž se ví, že jsou úzce spjaty s pohlavními hormony. Nové studie racionálně zdůvodňují, proč právě androgeny jsou významným faktorem, který ovlivňuje intenzitu zánětlivých procesů a účinnost protizánětlivých léčiv.

Celý článek www.prolekare.cz

Jednou z nejčastějších poruch gastrointestinálního traktu, se kterými se můžeme u svých pacientů běžně setkat, je syndrom dráždivého tračníku. Nabízíme proto stručný přehled skupin léčiv používaných v terapii dráždivého tračníku. Článek představuje mechanismy působení, účinnost a specifika v současnosti používaných spasmolytik, laxativ, antidiaroik, prokinetik, antibiotik a dalších látek používaných v léčbě těchto potíží a jejich pozici v současné paletě léčiv na základě medicíny založené na důkazech a současných guidelines.

Celý článek www.prolekare.cz

Už jste procestovali kdeco a teď vás láká exotika muslimských států? S trochou opatrnosti a ohleduplnosti můžete zažít krásnou dovolenou.

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Chtěli byste vyrazit na prodloužený víkend, ale nevíte kam? Zkuste navštívit některou z evropských metropolí. Za málo peněz můžete získat hodně nových zážitků.

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Arteriální hypertenze představuje spolu s dyslipidemií velmi časté a závažné onemocnění s nutností celoživotní léčby. Pro zlepšení compliance této dlouhodobé léčby se proto jeví fixní trojkombinace atorvastatinu, perindopril argininu a amlodipinu (přípravek Lipertance) jako velmi vhodné řešení.

Celý článek www.prolekare.cz

Pacienti trpící chronickou bolestí nebývají i přes nespočet publikovaných doporučených postupů stále adekvátně léčeni a nejsou u nich používány na důkazech založené a ověřené strategie léčby. Bolest je v řadě případů nedostatečně diagnostikována a řada mylných představ brání lékařům v racionálním užití opioidních analgetik v léčbě bolesti.

Celý článek www.prolekare.cz

Výsledky dlouhodobé americké studie zabývající se vztahem mezi kalciovým skóre, celkovou mortalitou a mortalitou z kardiovaskulárních/koronárních příčin byly prezentovány v rámci konference Society of Cardiovascular Computed Tomography (SCCT) 2017 Annual Scientific Meeting, uskutečněné ve Washingtonu, DC.

Celý článek www.prolekare.cz

Elektronický recept (eRecept) je recept vystavený v elektronické podobě. Lékařem vystavený eRecept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER). Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor. V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu, a pokud je eRecept nalezen v CÚER, vydá předepsaný léčivý přípravek pacientovi. Informace o výdeji léčivého přípravku je zapsána do CÚER.

Celý článek www.prolekare.cz

Výrobci přípravků na hubnutí tvrdí, že jejich preparáty pomohou zredukovat hmotnost. Přinášíme přehled deseti světově nejpopulárnějších látek na hubnutí a jejich rozbor.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Slunečnicový olej je běžnou součástí naší stravy. Obsahuje látky, které jsou pro tělo nezbytné. Jak je tedy možné, že může negativně ovlivňovat naše zdraví?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Co dennodenně pít, to bývá ožehavá otázka. Chybné návyky bývají v tomto směru velmi časté. Napovíme, jakými nápoji tělo potěšíte a čemu se raději vyhýbat.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Když je člověk nemocný, měl by se více starat o svoji životosprávu. Napovíme, co tělo potřebuje, aby mělo sílu co nejrychleji a zdolat nepříjemnou chorobu.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

diskuze