Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4455 záznamů z celkového počtu 4455, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Předepisování opiátů v Severní Americe v posledních dvaceti letech prudce vzrostlo. Mezi důsledky patří rostoucí závislost, předávkování, zneužívání a úmrtí s tím spojená. Opiáty uložené v domácnostech představují riziko pro děti a dospívající. Počet smrtelných otrav mezi mladými lidmi se v letech 1999−2008 více než zdvojnásobil. Mezi užíváním předepsaných opiátů dospělými a předávkováním dětí od roku 2000 do roku 2009 byla zjištěna souvislost. Problémem se stalo také zneužívání léků mladistvými. Na toto téma nedávno v časopisu Pediatrics vyšly dvě zajímavé a alarmující studie.

Celý článek www.prolekare.cz

Propouštění pacienta z nemocnice je bodem, ve kterém často dochází k chybám v preskripci. Observační studie sledovala, jakého druhu tyto chyby jsou a zda jsou v následném období odhaleny v primární péči. Výsledky jsou alarmující a vypovídají o tom, že propouštění pacienta z nemocnice by měla být věnována větší pozornost. Autoři zmiňují také možnost zapojení nemocničních lékárníků.

Celý článek www.prolekare.cz

Srdeční selhání a Alzheimerova choroba jsou věkem podmíněná onemocnění, jejichž výskyt celosvětově roste. Srdeční selhání je příčinou 36 % úmrtí z kardiovaskulárních příčin, Alzheimerova choroba (AD) je pátou nejčastější příčinou úmrtí pacientů ve věku 65 let a starších. Přibývá vědeckých důkazů o tom, že existuje řada asociací mezi oběma onemocněními, a níže prezentovaná studie přidává další z nich.

Celý článek www.prolekare.cz

Ani v současné době, přinášející do oblasti sexuality rozvolnění pravidel a odtabuizování mnoha témat, není masturbace (onanie) běžným tématem rozhovoru. V případě žen, jak se zdá, je tento ostych ještě silnější. Jelikož provedené výzkumy zaměřující se na masturbační chování žen v ČR nebyly dostatečně podrobné a některé z nich mohou ukazovat již neaktuální výsledky, zaměřila se prezentovaná studie na podrobnější výzkum této sexuální oblasti.

Celý článek www.prolekare.cz

Studie recentně zveřejněná v Journal of Pharmacy Practice se zabývala možným přínosem podávání statinů u pacientů s diabetem mellitem a gastrointestinálními karcinomy. Sekundárním cílem bylo zjistit, zda kombinace statinů s metforminem představuje u těchto pacientů z hlediska prognózy další přínos.

Celý článek www.prolekare.cz

Pokud jste až doteď vybírali aktivitu jen podle toho, jaké sportoviště máte blízko domova, nebo jste se jednoduše přidali ke sportujícím kamarádům, možná jste nezvolili správně. I zdravé srdce má své limity, a druh sportu je tak dobré vybírat i s ohledem na něj.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Vysoká hladina cholesterolu v krvi vyžaduje léčbu. Většinou se jedná o běh na dlouhou trať. Nemálo pacientů však léčebný režim nedodržuje. Buď předepsané léky sami od sebe vysadí, nebo jejich užívání přerušují. V čem spočívá riziko tohoto (ne)přístupu k léčení?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Pokud vašeho potomka trápí enuréza, možná uvažujete o tom, nehraje-li v tomto problému roli i jeho stravování. Napovíme, jak a čím se životospráva na enuréze opravdu podílí.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Noční polyurie neboli nykturie je odborný název pro nadměrné noční močení. Během spánku tělo obvykle produkuje menší množství moči, ale zato více koncentrované. Tak vydržíme v noci spát 6–8 hodin, aniž bychom museli jít na toaletu. Co když ale tento model nefunguje?

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Noční pomočování znamená ztrátu kontroly nad močovým měchýřem v průběhu spánku. Odborně se tento jev nazývá enuréza. Jde o velmi citlivý problém, který trápí děti i dospělé. Napovíme, jak ho lze řešit.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Až 2 z 10 mladých dospělých lidí trpí nepříjemným zdravotním problémem – nočním pomočováním. Tzv. enuréza obtěžuje jak mladé muže, tak dospívající ženy. Zejména pak ty jedince, kteří již měli s pomočování potíže v dětství. Řešení naštěstí existuje.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Nedobrovolný odchod moči v průběhu noci u jedinců starších 5 let bývá velmi citlivým tématem. Nejen pro děti, ale i pro rodiče. Mnoho okolností provázejících pomočování je však často zkresleno či nesprávně pochopeno. Která tvrzení jsou pravdivá a co lze odkázat mezi mýty?

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Předepsal vám lékař čípky s mesalazinem? Díky našim tipům si s touto neoblíbenou formou léků hravě poradíte.

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Cestovat s dětmi do exotických zemí je téměř samostatná cestovatelská disciplína. Mnoho věcí je potřeba při plánování i na cestě dělat jinak. Pokud vyrážíte s dětmi do exotiky poprvé, toto desatero vás provede vším důležitým, co byste měli vědět.

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

S nočním pomočováním se v době dospívání potýká zhruba 6 % všech mladistvých. Není nutné zdůrazňovat, že v tomto věku jde o velmi nepříjemný problém. Vše se ale dá naštěstí řešit.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

diskuze