Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4485 záznamů z celkového počtu 4485, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Výzkumy ukazují, že látky obsažené ve stravě mohou mít jak pro-, tak i protimigrenózní účinek. Čeho se raději vyvarovat a co naopak do stravy zařadit, popisuje následující souhrnný článek.

Celý článek www.prolekare.cz

Nedávné výzkumy naznačily, že zvýšený příjem fruktózy ve formě slazených nápojů a produktů s obsahem fruktózy může zvýšit sérové hladiny kyseliny močové (KM). Zvýšená koncentrace KM a nadměrná spotřeba fruktózy mohou vést k nealkoholické steatóze (NAFLD − non-alcoholic fatty liver disease). Jedná se o onemocnění jater spojené s akumulací tuků u pacientů bez nadměrné konzumace alkoholu, které může přejít v nealkoholickou steatohepatitidu (NASH).

Celý článek www.prolekare.cz

Řada studií prokázala souvislost mezi kardiovaskulárním rizikem a plazmatickou hladinou trimethylamin N-oxidu (TMAO). Nová studie se zabývala jeho možným využitím pro predikci rizika vzniku závažných kardiovaskulárních příhod u pacientů se suspektním akutním koronárním syndromem.

Celý článek www.prolekare.cz

Studie recentně publikovaná v časopisu Pediatrics se zabývala vlivem rodičovské obezity na neuromotorický vývoj dětí v raném období prvních 3 let.

Celý článek www.prolekare.cz

V záplavě akutních koronárních syndromů s obdobným průběhem může naše pozornost polevit. Měli bychom však pamatovat, že ne vždy je příčinou ICHS. Zajímavý případ ukazuje například následující kazuistika.

Celý článek www.prolekare.cz

Rozhovor s MUDr. Zdeňkem Dítětem, FEAPU na téma noční pomočování dětí v pořadu Sama doma můžete zhlédnout zde.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Zastánci teplých večeří tvrdí, že tepelná úprava potravin zlepšuje jejich trávení. Odpůrci argumentují, že tepelným zpracováním přicházíme o důležité živiny a minerály. Kdo má pravdu? To se dozvíte v následujícím článku.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Kila navíc s sebou nesou mnohem větší problémy než jen najít v obchodě tu správnou velikost oblečení. Trpí téměř všechny orgány v těle, což vede ke zdravotním potížím, z nichž některé mohou být i velmi závažné. Pojďme se podívat na ty nejčastější.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Zakázat dětem sladkosti je jednoduše nemožné. Omezit je, to je naopak nezbytné. Proč nadbytek cukru škodí a kolik je příliš mnoho?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Cesta do Spojených států se nemusí nést pouze v duchu objevování velkoměst, jako je New York nebo San Francisco, či prohlídek těch největších přírodních parků. Rádi bychom vám doporučili i místa méně známá, ovšem přesto fascinující.

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Pokud jste až doteď vybírali aktivitu jen podle toho, jaké sportoviště máte blízko domova, nebo jste se jednoduše přidali ke sportujícím kamarádům, možná jste nezvolili správně. I zdravé srdce má své limity, a druh sportu je tak dobré vybírat i s ohledem na něj.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Vysoká hladina cholesterolu v krvi vyžaduje léčbu. Většinou se jedná o běh na dlouhou trať. Nemálo pacientů však léčebný režim nedodržuje. Buď předepsané léky sami od sebe vysadí, nebo jejich užívání přerušují. V čem spočívá riziko tohoto (ne)přístupu k léčení?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Pokud vašeho potomka trápí enuréza, možná uvažujete o tom, nehraje-li v tomto problému roli i jeho stravování. Napovíme, jak a čím se životospráva na enuréze opravdu podílí.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Noční polyurie neboli nykturie je odborný název pro nadměrné noční močení. Během spánku tělo obvykle produkuje menší množství moči, ale zato více koncentrované. Tak vydržíme v noci spát 6–8 hodin, aniž bychom museli jít na toaletu. Co když ale tento model nefunguje?

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Noční pomočování znamená ztrátu kontroly nad močovým měchýřem v průběhu spánku. Odborně se tento jev nazývá enuréza. Jde o velmi citlivý problém, který trápí děti i dospělé. Napovíme, jak ho lze řešit.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

diskuze