Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4394 záznamů z celkového počtu 4394, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Lékárníci v kanadské provincii Ontario mohou od roku 2012 aplikovat vakcíny proti chřipce. V dubnu 2016 navrhla místní odborná společnost (OCP – Ontario College of Pharmacists) rozšířit portfolio vakcín, jež mohou podávat přímo lékárníci, o 13 dalších. Nedávno publikovaný průzkum potom ukázal, jaké výhody a nevýhody lékárníci v této možnosti spatřují.

Celý článek www.prolekare.cz

Mezi nejpoužívanější přípravky na podporu imunity patří hlavně echinacea, beta-glukany, vitamin C, laktobacily a další. Používají se k podpoře imunity běžných respiračních onemocnění a opakujících se vaginálních a močových infekcí.

Celý článek www.prolekare.cz

Probiotika jsou definována jako živé mikroorganismy, které mají při požití v přiměřeném množství zdravotní přínos pro hostitele. Působí několika mechanismy: Některá stimulují lokální imunitu a účinnost imunitní odpovědi, jiná vykazují protizánětlivou a protialergickou aktivitu nebo indukují a stimulují procesy imunitní tolerance. Některé probiotické kmeny vyvolávají v imunitním systému trávicího traktu proliferaci paměťových lymfocytů během imunitní odpovědi. Zároveň se v odborné literatuře průběžně objevují spekulace o bezpečnosti probiotik, zejména o potenciálním riziku sepse.

Celý článek www.prolekare.cz

Elektivní operace břišních kýl patří k nejčastějším chirurgickým zákrokům. K posílení břišní stěny po incizi hernie se často používají protetické síťky. Studie dánských vědců zkoumala vliv protetického materiálu na riziko recidivy hernie a dlouhodobé riziko spojené s implantací síťky.

Celý článek www.prolekare.cz

Vlivu jógy na depresivní poruchy se v současnosti věnuje značná pozornost. Lékaři a psychiatři z Pensylvánské univerzity v USA zorganizovali pilotní studii, která měla za cíl zhodnotit účinnost a snášenlivost jógového dýchání sudaršan krija (SKY – Sudarshan Kriya yoga) coby pomocné intervence u pacientů s těžkou depresivní poruchou (MDD) s nedostatečnou odpovědí na antidepresiva.

Celý článek www.prolekare.cz

Cestování je většinou radostnou a dlouho dopředu plánovanou událostí. Aby se z výletu za hranice nestala noční můra, je třeba zamyslet se nad rizikem některých nemocí. Velkým nebezpečím jsou různé druhy hepatitid čili žloutenek. Jak ochránit své zdraví?

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Nová studie nedávno publikovaná v Journal of Neuroscience zjistila, že kognitivní trénink nemá žádný vliv na rozhodovací proces zdravého mladého dospělého jedince ani na další mozkové funkce mimo těch, které jsou přímo součástí tréninku.

Celý článek www.prolekare.cz

Pestrobarevné, výborné, a hlavně zdravé plody podzimu jsou všude kolem nás. Jak využít jejich léčivý potenciál a zároveň si pochutnat?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Skákání přes gumu pamatují třicátníci a čtyřicátníci jako velmi oblíbenou školní i víkendovou zábavu. Ne všechny dnešní děti tuto kratochvíli znají, natož aby pro ně byla atraktivní. Ovšem když to zkusíte s nimi, možná jim tato zdravá zábava přiroste k srdci.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Věděli jste, že otužování dokáže nastartovat látkovou přeměnu a tím urychlit spalování tuků? Našim předkům sloužila léčebná kúra studenou vodou k potlačení úporných bolestí. Otužování zůstalo moderní dodnes.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Rybí maso a výrobky z ryb patří mezi nejzdravější potraviny vůbec. Jsou přímo nabité zdraví prospěšnými látkami. Přinášíme 10 důvodů, proč byste měli rybám vyhradit čestné místo v jídelníčku.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Mezi potravinami existují nemalé rozdíly. Zatímco některé organismus zatíží, jiné naopak pomáhají udržet tělesné i duševní zdraví. Těm nejprospěšnějším říkáme superpotraviny. Které bychom měli jíst v podzimních a zimních měsících?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

V dnešní době tráví řada dětí svůj život v nečinnosti. Prosedí dlouhé hodiny ve škole, u počítače, tabletu nebo před televizí. Naučte je, že pohyb je zábava, a jděte jim příkladem.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Popularita televizních show, ve kterých tančí celebrity v páru s profesionálními tanečníky, prý znovu přivedla lidi do tanečních kurzů. Vědci z Chicaga tvrdí, že pokud si chcete uchovat zdravé srdce, měli byste se přihlásit také.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Myslíte si, že neexistuje způsob, jak připravovat jídlo zároveň chutně, zdravě, levně a jednoduše? My jsme ho pro vás našli!

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

nejčtenější články

 
 
 
 

Populární tento týden