Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4392 záznamů z celkového počtu 4392, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Aplikační pomůcky v léčbě diabetických pacientů jsou prostředky pro parenterální aplikaci léků, konkrétně inzulinu, analog GLP-1 a glukagonu. Při vývoji těchto pomůcek se klade důraz na jejich přesnost, spolehlivost, nebolestivost a jednoduchost použití. Nicméně pacienti musejí být edukováni o jejich správném použití, včetně zásad minimalizace rizika infekce.

Celý článek www.prolekare.cz

Infekce Helicobacter pylori provází lidstvo již tisíce let, ale až v 80. letech 20. století byly popsány negativní důsledky kolonizace žaludeční sliznice touto bakterií. Cílem následujícího textu je shrnout poznatky o potravinách, které svými vlastnostmi pozitivně ovlivňují průběh infekce, efekt eradikační terapie a ve výsledku jsou schopny snížit riziko závažných komplikací.

Celý článek www.prolekare.cz

Aktualizovaný přehled recentně publikovaný v Journal of the American College of Cardiology přináší další důkazy pro hypotézu, že expozice hluku ze silniční a letecké dopravy zvyšuje riziko srdečních onemocnění. Autoři této práce také popisují potenciální patofyziologické mechanismy, které tuto souvislost mohou vysvětlovat.

Celý článek www.prolekare.cz

Platinové deriváty (cisplatina, karboplatina, oxaliplatina) jsou důležitou součástí řady chemoterapeutických režimů v léčbě mnoha solidních tumorů. Navzdory svým příznivým protinádorovým účinkům mohou působit závažné nežádoucí vedlejší efekty, jako je např. neurotoxicita.

Celý článek www.prolekare.cz

Článek se zabývá úlohou a výpovědní hodnotou zobrazovacích metod užívaných ke zpřesnění diagnostiky revmatické polymyalgie.

Celý článek www.prolekare.cz

Máte rádi ryby, čerstvé ovoce a zeleninu? Pokud ano, je středomořská dieta to pravé pro vaše srdce a cévy. Aby vám nechyběly bílkoviny a vápník, dopřejte si občas i trochu kvalitního masa a kousek tvrdého sýra.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Celiakie nemusí postihovat jen zažívací trakt, ale i může zasáhnout další důležité orgány. V ohrožení je mimo jiné kardiovaskulární systém. Co dělat, aby nesnášenlivost lepku neničila vaše srdce?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Náramkáři, hráči skořápek nebo falešní policisté. V evropských městech číhají na turisty různé nástrahy. Cíl je jediný – obohatit se na úkor cizích návštěvníků. Před cestou je tak vhodné důkladně se seznámit s typickými podvody a uzavřít cestovní pojištění.

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Následující kazuistika prezentuje neobvyklý případ svalových obtíží s těžkým průběhem a překvapivě jednoduchým řešením. Klíčovou roli sehrálo nasazení methotrexátu a jeho následný switch na subkutánní způsob aplikace.

Celý článek www.prolekare.cz

Methotrexát je základem léčby několika imunitně podmíněných zánětlivých onemocnění kloubů a kůže, především revmatoidní artritidy (RA) a závažné psoriázy. Po desetiletí byl používán v perorální formě, ale v poslední době stoupá zájem o jeho parenterální, především subkutánní podání, u kterého se ukázalo, že je z hlediska absorpce, variability plazmatické koncentrace, účinku i některých nežádoucích účinků výhodnější.

Celý článek www.prolekare.cz

Crohnova choroba může postihnout i apendix. Občas se stane, že v něm dokonce začne. Odlišit ji od běžného zánětu slepého střeva pak může být problém.

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Ulcerózní kolitida i ve stadiu remise vyžaduje léčbu. Je nutné, aby tato terapie byla celý život stejná, nebo z ní lze časem trochu „slevit“?

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Od roku 2000 běží program Evropské unie, který si klade za cíl najít léčiva pro vzácná onemocnění (tzv. orphan drugs) a podpořit farmaceutické společnosti ve výzkumu a vývoji těchto látek.

Celý článek www.prolekare.cz

Alzheimerova nemoc je postižení nervové soustavy typické pro jedince pokročilého věku. Vysoký krevní tlak a nadměrná hladina cholesterolu zvyšují pravděpodobnost, že se s onemocněním v budoucnu setkáte. Existuje prevence?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Dříve se mu říkalo tichý zabiják, dnes se názory na cholesterol mění. Jaký vliv na organismus opravdu má a čím lze ovlivnit jeho množství v krvi?

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

nejčtenější články

 
 
 
 

Populární tento týden