Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4558 záznamů z celkového počtu 4558, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Předkládaná studie přináší data týkající se použití a nežádoucích účinků antibiotika ceftarolinu v reálné klinické praxi a porovnává je s výsledky získanými v průběhu klinického zkoušení tohoto léčiva.

Celý článek www.prolekare.cz

Dva roky poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila výskyt epidemie nakažení virem zika jako ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu, učinili vědci významný pokrok ve vývoji vakcín proti této nemoci, přičemž několik vakcín již bylo zařazeno do klinického hodnocení fáze II.

Celý článek www.prolekare.cz

Již tradičně byla jedna sekce programu XII. kongresu praktického lékárenství, který se koná vždy na konci dubna v Olomouci, věnována individuálně připravovaným léčivým přípravkům. Tentokrát byla pozornost zaměřena na jejich roli v péči o nejmladší pacienty.

Celý článek www.prolekare.cz

Poslední dva roky svého působení v roli právního poradce České lékárnické komory přirovnal Mgr. JUDr. Jaroslav Maršík k plavbě po řece plné peřejí. O aktuální detaily své plavby se podělil s účastníky XII. kongresu praktického lékárenství, jenž proběhl letos v dubnu.

Celý článek www.prolekare.cz

Hemoroidální nemoc, lidově zlatá žíla, patří mezi civilizační onemocnění. Postihuje zejména jedince ve středním věku (45–60 let) a vyznačuje se pestrou symptomatologií.

Celý článek www.prolekare.cz

Konec bloudění. To je motto projektu Euroklíč. Nejen pro pacienty s nespecifickými střevními záněty znamená tento drobný společník na řadě veřejných míst bezproblémový přístup k důstojným a čistým toaletám.

Celý článek www.strevni-zanety.cz

Američtí autoři se ve své práci publikované v Annals of the Rheumatic Diseases zaměřili na biologickou dostupnost, bezpečnost a tolerabilitu perorálního methotrexátu (MTX) a methotrexátu podávaného subkutánně automatickým injektorem u pacientů s revmatoidní artritidou (RA).

Celý článek www.prolekare.cz

Portugalská studie ukázala vynikající snášenlivost subkutánně podávaného methotrexátu (MTX) u pacientů s revmatoidní artritidou v porovnání s jeho perorální formou v reálné praxi. Výhodou s.c. formy byla především absence gastrointestinálních nežádoucích příhod.

Celý článek www.prolekare.cz

S vysokým cholesterolem lze bojovat nejen dietou a léky. Skvělou metodou je také cvičení. Napovíme, jakou pohybovou aktivitu v rámci léčby nebo prevence vysokého cholesterolu vyzkoušet.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Slovenské velehory jsou krásné, ale umějí být neúprosné vůči lidem, kteří nerespektují jejich zákony. Úrazům lze předcházet dodržováním základních bezpečnostních pravidel a nepřeceňováním vlastních sil. Co je při objevování jejich krás tím nejdůležitějším?

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Nízké hladiny HDL cholesterolu ve středních letech nejsou zřejmě dobrým znamením. Mohly by totiž značit zvýšené riziko demence v pozdějším věku, tvrdí nový výzkum.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Léčba růstovým hormonem je dlouhodobý proces, při němž je kvalitní spolupráce mezi rodinami pacientů a lékaři i sestrami nezbytná k vytvoření podmínek pro nerušený průběh léčby. Různé vývojové fáze a věk dítěte si žádají různé způsoby komunikace, které by měly vždy zohledňovat aktuální situaci, schopnosti či obavy pacientů a jejich rodičů.

Celý článek www.prolekare.cz

Pro lékařskou profesi je charakteristický zásadní význam zkušeností. Patolog s větší zkušeností viděl o stovky preparátů více než jeho méně zkušený kolega, a lze tedy předpokládat, že jeho diagnóza bude přesnější. Obdobnou situaci lze pozorovat u radiologů, internistů a samozřejmě také v chirurgických profesích. V posledních letech ovšem zároveň došlo k mohutnému rozvoji strojového učení a snahám o aplikaci tohoto principu v medicíně, zejména v diagnostických oborech. Má tedy strojové učení potenciál dramaticky transformovat současnou roli lékaře?

Celý článek www.prolekare.cz

Imunokompromitovaný pacient s příznaky sepse je noční můrou snad každého z nás (kromě těch, kteří to řeší přeložením na jiné oddělení). Původcem může být téměř cokoliv.

Celý článek www.prolekare.cz

Snižuje totiž riziko infarktu a mrtvice

Celý článek www.prolekare.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

nejčtenější články

 
 
 
 

Populární tento týden