Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

Archiv
Zdroje novinek

Novinky


 Hledat

Nalezeno 4506 záznamů z celkového počtu 4506, zobrazeny 1. - 10.

 
 
Vztahem mezi užíváním kyseliny acetylsalicylové a dobou přežití pacientů s diagnostikovanými gastrointestinálními zhoubnými nádory se zabývala nově publikovaná observační studie nizozemských autorů.

Celý článek www.prolekare.cz

Názor pacienta na generické léčivé přípravky je klíčovým bodem v procesu generické substituce, která nese značný potenciál ke snižování nákladů na zdravotní péči. Zkušenosti a preference Poláků zjišťoval průzkum, jehož závěry jsou aplikovatelné také na české prostředí.

Celý článek www.prolekare.cz

Světová zdravotnická organizace zrušila v listopadu 2016 označení viru Zika jakožto zdroje ohrožení veřejného zdraví v mezinárodním měřítku. Prevalence infekcí virem Zika klesá. WHO však stále varuje, zejména těhotné ženy, před cestováním do zemí, kde byly hlášeny případy lokální nákazy, protože proti této infekci neexistuje specifická léčba. Navíc není jisté, zda se budou vzplanutí infekce opakovat pravidelně, či pouze epizodicky. V současné době významně pokročil vývoj vakcín, který slibuje ochranu před virem Zika aktivní imunizací.

Celý článek www.prolekare.cz

Rozsáhlá brazilská studie, jejíž výsledky byly publikovány na sklonku loňského roku, sledovala souvislost mezi výskytem migrény a faktory (ne)vyvážeností pracovního a rodinného života.

Celý článek www.prolekare.cz

Sulforafan je antioxidant nacházející se v brukvovité zelenině, jeho nejbohatším zdrojem jsou růžičky brokolice. Podle studie publikované letos v červnu v časopisu Science Translational Medicine by tento antioxidant mohl pomáhat v léčbě diabetu 2. typu (DM2), protože redukuje nadměrnou produkci glukózy játry.

Celý článek www.prolekare.cz

Techniky zvládání tinitu jsou předmětem výzkumu i různě koncipovaných studií. Jejich validitu ovšem komplikují faktory, jako nejasné definice zvládání problému (coping) či nesoulad metodologických a statistických parametrů. Přesto však mohou praktičtí i odborní lékaři mnohé poznatky aplikovat v praxi a hlubší zkoumání může být ponecháno například na úroveň psychosociálního výzkumu.

Celý článek www.prolekare.cz

Kila navíc se často přenášejí z dětského věku i do dalších fází života. Dvě třetiny obézních jedinců se nadváhy nezbaví ani v dospělosti. Začít s hubnutím v teplých měsících je rozhodně dobrou volbou. Musí to však bavit nejen děti, ale i jejich rodiče.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Zdravá a pestrá strava je důležitá v každém věku. Starší lidé ale mnohdy udávají, že je pro ně takový jídelníček finančně náročný a nedostupný. Přinášíme proto praktické tipy (nejen pro seniory), jak skloubit tělu prospěšnou kuchyni a co nejmenší zátěž pro osobní či rodinný rozpočet.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Blahodárný vliv vlákniny na správné fungování trávicího traktu je všeobecně znám. Málokdo už ale ví, že tato obtížně vstřebatelná složka potravy prospívá také našemu srdci.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Chcete mít zdraví opravdu pod kontrolou? Pak si zjistěte svou hladinu triglyceridů. Jde o druh krevních tuků a vyšetřit jejich množství z odběru krve je velmi jednoduché. Důvodů, proč se o triglyceridy zajímat, je několik.

Celý článek www.srdcevkondici.cz

Oproti sporadickému potratu je rekurentní potrácení velmi vzácné a týká se zhruba 1 % párů snažících se o dítě. Příčina je velmi často nejasná a není zde k dispozici mnoho léčebných možností, což je frustrující nejen pro pacienty, ale také pro lékaře.

Celý článek www.prolekare.cz

Někteří vědci přicházejí s hypotézou, že deprese a užívání antidepresiv jsou asociovány se zvýšeným rizikem tromboembolické nemoci (TEN). Za tímto účelem vznikla rozsáhlá prospektivní studie publikovaná v květnu 2017 v Journal of the American Heart Association, která tuto domněnku potvrzuje.

Celý článek www.prolekare.cz

Chcete žít déle? Hrajte golf! Tak by mohla znít rada profesora Anderse Ahlboma, který zveřejnil studii, na základě které golf snižuje riziko úmrtí o čtyřicet procent. A golfisté tak mají šanci, že budou žít až o pět let déle.

Celý článek www.prolekare.cz

Toužíte zažít atmosféru cestování o samotě bez partnera či kamarádek? Směle do toho! Zážitkům spojeným s tímto druhem putování se často nic nevyrovná. Možná rizika minimalizujete díky našim následujícím praktickým radám.

Celý článek www.cestovni-nemoci.cz

Spánek rušený neustálým odbíháním na toaletu není kvalitní. Tyto potíže se nazývají nykturie a nemusí za nimi stát jen onemocnění močového traktu. Jednou z často přehlížených příčin je i nemoc, kterou lze objevit ve specializované laboratoři – tzv. spánková apnoe.

Celý článek www.nocvsuchu.cz

Načíst další Načítání
 
 
 
 
 
 

diskuze