Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Léčba alergie: Novinky
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Sledování humorného filmu snižuje tvorbu alergických protilátek B lymfocyty seminální plazmy atopiků

Specializace: praktické lékařství pro děti a dorost
Téma: Léčba alergie

Vydáno: 6.9.2009

Sledování humorného filmu snižuje tvorbu alergických protilátek B lymfocyty seminální plazmy atopiků

Atopický ekzém je chronické zánětlivé kožní onemocnění, které je většinou provázeno zvýšenou tvorbou IgE protilátek B-lymfocyty. Spermie mají na svém povrchu molekulu (galectin-3), která po kontaktu se seminálními B-lymfocyty zvyšuje tvorbu IgE protilátek.

V minulosti bylo prokázáno, že sledování humorných filmů posiluje imunitní systém a snižuje alergické reakce u pacientů s atopickým ekzémem. Japonští lékaři proto studovali vliv sledování humorného filmu na tvorbu IgE protilátek B-lymfocyty seminální plazmy pacientů s atopickým ekzémem, které byly kultivovány s jejich spermiemi.

Celkem 24 pacientů ve věku 24–36 let s atopickým ekzémem, kteří neužívali žádnou systémovou léčbu, sledovalo Chaplinův film Moderní doba. Před zhlédnutím filmu a bezprostředně po něm byly vyšetřeny vzorky jejich seminální tekutiny. B-buňky izolované z této tekutiny byly inkubovány se spermiemi. Po inkubaci byla stanovena tvorba IgE protilátek.

Spermie odebrané po zhlédnutí humorného filmu stimulovaly tvorbu IgE protilátek nejméně. Množství povrchových molekul galektinu na nich bylo nejmenší ze všech. Po zhlédnutí ne-humorného filmu tento efekt pozorován nebyl. Intenzita kožních příznaků byla menší po zhlédnutí humorného filmu než po zhlédnutí filmu kontrolního. Rozdíl však nedosahoval statistické významnosti.

Alergické reakce v reprodukčním traktu nejsou vzácné a je také známo, že oplodnění závisí na emocích. Výsledky této studie upozorňují na možný vliv emocí na alergické reakce v reprodukčním traktu. Sledování humorného filmu snižuje alergické reakce v reprodukčním traktu i v jiných orgánových systémech.

(van)

Zdroj: Kimata H., J Psychosom Res, 66, 2009, 173–175.

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     0/5, hodnoceno 0x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Desloratadin v jedné denní dávce zlepšuje kvalitu života pacientů s chronickou idiopatickou kopřivkou

Chronická kopřivka je definována jako kopřivka přetrvávající 6 více týdnů. Je to nepříjemné onemocnění, jehož příčinu se ani po detailním vyšetření často nepodaří zjistit.

Těžké astma spojené s přecitlivělostí na alergeny hub

Přibližně u 60 % pacientů s těžkým astmatem spojeným s přecitlivělostí na alergeny hub vede podání fungicidních látek ke zlepšení. Vyplývá to ze studie, kterou uspořádali britští lékaři. Sdělení vyšlo v lednovém vydání odborného časopisu American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.

Prevalence astmatu a alergií u dětí narozených po fertilizaci in vitro

V posledních desetiletích narostl počet alergiků a astmatiků, a to zejména ve vyspělých zemích. O příčině tohoto jevu se stále spekuluje a hledají se různá vysvětlení. Úlohu hraje jistě změna prostředí a životního stylu. Tyto faktory ovlivňují dítě již i prenatálně.Všechny novinky