Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Léčba alergie: Novinky
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Remise alergie na burské oříšky a hodnoty IgE protilátek

Specializace: praktické lékařství pro děti a dorost
Téma: Léčba alergie

Vydáno: 20.6.2008

Remise alergie na burské oříšky a hodnoty IgE protilátek

Vědci z Royal Children's Hospital v australském Melbourne zjistili, že u malých dětí alergických na burské oříšky může být remise této alergie předpovězena nízkou hladinou IgE protilátek proti burským oříškům v průběhu prvních dvou let života nebo snižující se hladinou IgE ve věku tří let. Výsledky studie její autoři uveřejnili v březnovém čísle časopisu Journal of Allergy and Clinical Immunology.

U malých dětí s alergií na burské oříšky lze ve věku od 1 do 4 let pomocí kožních prick testů zjistit, které dítě začne tyto oříšky časem tolerovat. Do studie bylo zahrnuto celkem 267 dětí mladších dvou let v péči alergologů pro alergii na burské oříšky diagnostikovanou na základě kožních prick testů. Děti byly sledovány do věku osmi let. Poté co došlo k poklesu reaktivity kožních testů na alergen burských oříšků, děti podstoupily test s podáním alergenu.

Vědci zjistili, že velikost kožní reakce při prick testech a hladina specifických IgE protilátek proti burským oříškům v séru před druhým rokem života slouží jako nezávislé prediktory remise tohoto typu alergie.

Specifická kožní reakce na extrakt z burského oříšku velikosti 6 mm a více nebo hladina specifických IgE protilátek vyšší než 3 kUA/l ve věku před druhým rokem života snižuje šanci na remisi alergie na polovinu.

U sledovaných dětí došlo v celkem 21,4 % případů do pátých narozenin k remisi alergie na burské oříšky.

Vědci věří, že jejich studie pomůže správně identifikovat děti s vysokým rizikem přetrvávání alergie na burské ořechy. V rámci dalších studií je třeba identifikovat jedince náchylné k anafylaxi.

(sys)

J Allergy Clin Immunol 2008;121:731–736.

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     0/5, hodnoceno 0x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Rýma v koupelně – kazuistika

Dvacetiletá pacientka byla vyšetřována v alergologické ambulanci pro opakované epizody rýmy a kašle po ranní hygieně.

Desloratadin v kombinaci s montelukastem potlačuje tvorbu papul v tlakovém testu a je účinný v léčbě pozdní tlakové kopřivky

Pozdní tlaková kopřivka patří mezi fyzikální kopřivky. Jsou pro ni typické svědivé, citlivé nebo dokonce bolestivé papuly a otoky, ke kterým dochází v místech vystavených tlaku nejčastěji v oblasti pasu, plosek nohou a dlaní. Reakce mnohdy pacientům velmi znepříjemňují život.

Léčba antacidy v těhotenství zvyšuje riziko astmatu u dítěte

Pokud matka užívá během těhotenství antacida, vede to u jejího dítěte ke zvýšení rizika astmatu až o polovinu. Vyplývá to ze sdělení doktorky Elizabeth Yenové z bostonské nemocnice, které prezentovala ve Filadelfii na každoročním setkání Americké společnosti alergologů a imunologů.Všechny novinky