Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Klíšťová encefalitida: Novinky
Videa
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Jaké příspěvky nabízí pojišťovny na očkování proti klíšťové encefalitidě?

Specializace: infekční lékařství
Téma: Klíšťová encefalitida

Vydáno: 26.9.2013

Jaké příspěvky nabízí pojišťovny na očkování proti klíšťové encefalitidě?

Počet případů klíšťové encefalitidy je v České republice jeden z nejvyšších v Evropě. Navíc léčba tohoto onemocnění je nejen komplikovaná pro pacienta, ale i značně finančně náročná pro jeho zdravotní pojišťovnu. Z těchto důvodů se většina českých zdravotních pojišťoven snaží svým klientům nabídnout finanční příspěvek a tím je motivovat k včasnému očkování. Výše příspěvku se v průběhu roku mění, jaké jsou nejnovější informace od zdravotních pojišťoven?

Výše příspěvků jednotlivých pojišťoven na očkování proti KE

  1. Všeobecná zdravotní pojišťovna (vzp.cz/klistovka) – v rámci akce „1 dávka zdarma“ nabízí VZP klientům starším 16 let příspěvek na očkování proti KE až 750 Kč. Pro jeho čerpání je potřeba přinést od lékaře potvrzený formulář o absolvování 2. dávky očkování a dále doklad o zaplacení vakcín. Pokud jste členy Klubu pevného zdraví, můžete zažádat o příspěvek až 1500 Kč. Dětem nabízí pojišťovna příspěvek 500 Kč.
  2. Vojenská zdravotní pojišťovna (www.vozp.cz) – pojištěncům mladším 18 let nabízí pojišťovna jednu třetinu z celkové ceny všech vakcín nebo jednu dávku přeočkování. Ostatní (starší 18 let) obdrží příspěvek 500 Kč.
  3. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (www.cpzc.cz) – pro čerpání souhrnného příspěvku 1500 Kč na jakékoliv očkování nehrazené ze zdravotního pojištění neplatí žádná věková omezení.
  4. Oborová zdravotní pojišťovna (www.ozp.cz) – příspěvky od této zdravotní pojišťovny byly vyčerpány k 31.8.2013.
  5. Zaměstnanecká zdravotní pojišťovna (www.zpskoda.cz) – všichni pojištěnci mají u této pojišťovny nárok na příspěvek 300 Kč.
  6. Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (www.zpmvcr.cz) – na očkování proti KE už v roce 2013 nepřispívá.
  7. Revírní bratrská pokladna (www.rbb-zp.cz) – nabízí preventivní balíček, v rámci kterého mohou pojištěnci získat příspěvek až 1000 Kč na všechna očkování nehrazená ze zdravotního pojištění.

Uvedené údaje jsou platné k 16. 9. 2013

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     1/5, hodnoceno 1x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Současná infekce klíšťovou encefalitidou a lymeskou borreliózou

Ve střední Evropě a také v rozsáhlých částech Asie patří klíšťová encefalitida a lymeská borrelióza mezi nejčastější infekce přenášené klíšťaty.

Stanovisko WHO k vakcínám proti KE: kontraindikace očkování a další upozornění

Světová zdravotnická organizace ve svém dokumentu neuvádí prakticky žádné absolutní kontraindikace očkování proti klíšťové encefalitidě (KE).

Vakcína proti KE založená na evropském podtypu indukuje tvorbu protilátek i proti dalším podtypům viru KE

Studie publikovaná v časopise The Journal of Infectious Diseases analyzuje vznik zkřížené neutralizace mezi různými podtypy viru klíšťové encefalitidy (KE), jako je evropský, východní a sibiřský podtyp, a také mezi virem omské hemoragické horečky.Všechny novinky