Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Enuréza a nykturie: Novinky
Odborná centra
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Pomůže mobilní aplikace Noc v suchu enuretickým dětem?

Specializace: pediatrie praktické lékařství pro děti a dorost praktické lékařství pro dospělé
Téma: Enuréza a nykturie

Vydáno: 3.4.2016

Pomůže mobilní aplikace Noc v suchu enuretickým dětem?

Nová mobilní aplikace Noc v suchu bude v České republice představena v květnu 2016. Cílem této mobilní aplikace je nahradit mikční deníky zábavnější interaktivní formou.

Aplikace obsahuje dva typy mikčních deníků. V jednodušším se vyplňuje, zda v předchozí noci došlo k pomočení, či nikoliv. Detailnější deník zahrnuje informace o počtu mikcí a bilanci tekutin za celý den. Za každý nový údaj je uživatel odměněn zlatými medailemi, které vyměňuje za oblečení a různé doplňky pro hlavního hrdinu provázející aplikací.

Motivace je tedy i pro samotného enuretika k vedení mikčního deníku a současně poskytuje validní informace pro ošetřujícího lékaře.

Je podle Vás aplikace Noc v suchu přínosem pro enuretiky i lékaře?

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     5/5, hodnoceno 1x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Lékové interakce desmopresinu s léčivy užívanými v terapii BHP a OAB

Léková interakce je vzájemné působení dvou a více léčiv nebo léčiva a složek potravy. V současné době nejsou pacienti s polypragmazií výjimkou, proto téma lékových interakcí nabývá na stále větším významu. Podle aktuálních poznatků však kombinace desmopresinu s léčivy užívanými v terapii benigní hyperplazie prostaty a hyperaktivního močové měchýře nevykazuje žádné klinicky významné interakce s negativním dopadem na pacienta.

Faktory a průvodní choroby spojené s nykturií

Nykturie může být příznakem mnoha různých onemocnění, provází poruchy spánku, vzniká ale také jako nežádoucí účinek léků nebo v důsledku špatně zvoleného dávkovacího schématu.

Léčba enurézy pediatrem ve spolupráci se specialisty

Pomočování se (enuréza) je hned po alergiích druhým nejčastějším onemocněním dětí. Je definováno jako úplné mimovolní vyprázdnění měchýře ve spánku. Z hlediska přítomnosti suchého intervalu se dělí na primární (bez suchého intervalu) a sekundární (různě dlouhý interval suchosti) a dle intervalu spánku, kdy dochází k pomočení, na denní a noční.Všechny novinky