Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Asistovaná reprodukce: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Průběh IVF u žen do 35 let podle počtu podaných lahviček přípravku Menopur

Specializace: reprodukční medicína
Téma: Asistovaná reprodukce

Vydáno: 26.7.2015

Průběh IVF u žen do 35 let podle počtu podaných lahviček přípravku Menopur

Na kongresu ASRM byly v roce 2013 prezentovány výsledky post-hoc deskriptivní analýzy průběhu a výsledku in vitro fertilizace (IVF) u žen do 35 let podle počtu podaných lahviček vysoce purifikovaného lidského menopauzálního gonadotropinu (HP-hMG).

Do multicentrické studie III. fáze byly zařazeny ženy (18–42 let) s infertilitou, které byly vhodnými kandidátkami pro IVF. Studie porovnávala luteální podporu pomocí vaginálního insertu s progesteronem (PVI, Endometrin®) nebo pomocí aplikace 8% vaginálního gelu s progesteronem (Crinone®). Dávku HP-hMG určoval ošetřující lékař.

Ženy podstoupily down-regulaci injekčně podaným agonistou gonadotropiny stimulujícího hormonu a následně ovariální stimulaci pomocí HP-hMG a folikuly stimulujícího hormonu. Ke spuštění zrání folikulů byl podán lidský choriový gonadotropin. Den po získání oocytů byla zahájena aplikace PVI nebo vaginálního gelu s progesteronem. V post-hoc analýze byla hodnocena celková a denní dávka HP-hMG, počet získaných oocytů, počet přenesených embryí a podíl dosažených těhotenství u žen do 35 let podle počtu podaných lahviček HP-hMG (< 1; 1 až < 2; 2 až < 3). Ze 737 žen bylo vyřazeno 11, u nichž bylo podáno 3 a více lahviček HP-hMG.

Výsledky ukazuje následující tabulka. Nejúspěšnější byly cykly s ≥ 2 a < 3 podanými lahvičkami HP-hMG.

Počet lahviček HP-hMG

< 1

≥ 1 až < 2

≥ 2 až < 3

Počet žen

201

433

92

Průměrná celková dávka HP-hMG (IU)

805

1001

1802

Průměrná denní dávka HP-hMG (IU)

48,4

88,0

189,9

Průměrný počet získaných oocytů

15,6

14,9

12,9

Průměrný počet žen s přenosem embryí

193

416

92

Průměrný počet přenesených embryí

2,2

2,3

2,4

Podíl žen s biochemicky potvrzeným těhotenstvím

58,2 %

56,8 %

62,0 %

Podíl žen s klinickým těhotenstvím

46,3 %

47,1 %

51,1 %

Podíl žen s probíhajícím těhotenstvím

44,3 %

45,5 %

51,1 %

(zza)

Zdroj: Kolb B., Doody K., Yankov V., et al. Characterization of in vitro fertilization (IVF) in women < 35 years of age according to the number of vials of purified menopausal gonadotropin (HP-hMG, menzur) administered for ovulation induction. ASRM 2013, Abstract P-1139.

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,9/5, hodnoceno 15x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Nové způsoby léčby neplodnosti u žen středního věku s předčasným ovariálním selháním a jinými funkčními chorobami

U žen po dovršení 35 až 40 let začíná počet oocytů a primárních folikulů významně klesat. Tato skutečnost je způsobena nedostatkem buněk membrana granulosa. Z nového výzkumu vyplývá, že u neplodných žen by se tvorba nových primárních folikulů a jejich diferenciace mohly obnovit po obdržení mononukleárních buněk z periferní krve od mladých plodných žen.

Systémová léčba ovariální neplodnosti transfuzí krve

V současnosti se hledají nové možnosti, jak zvýšit pravděpodobnost otěhotnění při asistované reprodukci (IVF). Jednou z cest je transfuze malého objemu krve či izolovaných mononukleárních buněk od zdravé, mladé a plodné ženy.

Transsexualita a metody asistované reprodukce

Článek se zabývá problematikou transsexuálních jedinců, jejich vztahem k rodičovství a zkušenostmi s IVF pracovišti. Dle výsledků řady vědeckých studií přibývá v současné době zástupců minoritních sexuálních skupin (lesbičky, gayové, bisexuálové), kteří usilují o rodičovství prostřednictvím metod asistované reprodukce.Všechny novinky