Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Asistovaná reprodukce: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Naturální IVF cyklus je efektivní u pacientek se špatnou odpovědí na ovariální hyperstimulaci

Specializace: reprodukční medicína
Téma: Asistovaná reprodukce

Vydáno: 7.3.2010

Naturální IVF cyklus je efektivní u pacientek se špatnou odpovědí na ovariální hyperstimulaci

U pacientek špatně odpovídajících na ovariální hyperstimulaci by měl být vždy navrhován naturální cyklus. Iniciování drahých a invazivních protokolů ovariální stimulace má malou šanci na úspěch. Prohlásili to výzkumníci z Centra pro endokrinologii a reproduktivní medicínu v Římě.

Doktor Marco Sbracia a jeho kolegové vyhodnotili výsledky 500 po sobě jdoucích intracytoplazmatických injekcí spermií do oocytů získaných při naturálním cyklu. Metoda byla provedena u 294 žen, které vykazovaly špatnou odpověď v dřívějším IVF cyklu.

Získání vajíček bylo úspěšné v 391 cyklech (78,1 %) a vajíčka vhodná pro transfer byla získána ve 285 cyklech (57,0 %). Počet těhotenství dosáhl 9,8 % v jednom cyklu (49 těhotenství), 17,1 % na jeden transfer a 16,7 % na jednu pacientku.

Počet implantací byl 17,1 %, počet porodů 8,2 %, přičemž žádné těhotenství nebylo vícečetné.

Počty těhotenství byly signifikantně vyšší u žen ve věku 35 let nebo mladších (18,1 % na jeden cyklus, 29,2 % na jeden transfer a 31,7 % na jednu pacientku) než u žen ve věku mezi 36 a 39 lety (11,7 % na jeden cyklus, 20,6 % na jeden transfer a 20,3 % na jednu pacientku) a než u žen ve věku 40 let a výše (5,8 % na jeden cyklus, 10,5 % na jeden transfer a 9,7 % na pacientku).

V současné době tito lékaři pracují na další studii týkající se naturálního cyklu. Jedna porovnává naturální cyklus s mírnou stimulací pro zhodnocení nejlepšího způsobu stimulace u žen se špatnou odpovědí. Druhá se zabývá užitím třídimenzionální sonografie a dopplerovským vyšetřením folikulů před odběrem k posouzení a rozpoznání těch folikulů, které obsahují oocyt, od folikulů prázdných k umožnění lepšího načasování navozené ovulace.

(skl)

Zdroj: Fertil Steril 2009; 92: 1297–1301.

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     0/5, hodnoceno 0x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Perorální podávání mesalazinu zabraňuje slizničnímu poškození a prostupnosti při dextran-sodium-sulfát (DSS) indukované kolitidě u potkanů

Mesalazin, ze kterého se uvolňuje 5-aminosalicylová kyselina, je lékem využívaným v terapii nespecifických střevních zánětů. Japonští autoři jako první publikovali výsledky studie týkající se účinků perorálně podaného mesalazinu na DSS indukovanou kolitidu v potkaním modelu ulcerózní kolitidy.

Pokroky v diagnostice a léčbě lézí tenkého střeva u Crohnovy nemoci s pomocí dvojbalonkové endoskopie

Nedávný rozvoj a širší využití dvojbalonkové endoskopie a kapslové endoskopie umožnil přehlédnout endoskopicky celé tenké střevo. Dvojbalonková endoskopie umožňuje detailně pozorovat střevní sliznici a zároveň odebírat bioptické vzorky tkání. Zároveň je využívána i jednobalonková endoskopie...

Je přítomnost leidenské mutace příčinou selhání IVF cyklů?

Řada žen, které podstoupily IVF, neotěhotněla ani přes transfer morfologicky normálních embryí. Udává se, že 80 až 90 % IVF cyklů rezultuje v embryotransfer, ale pouze 30 až 40 % z nich skončí graviditou.Všechny novinky