Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Asistovaná reprodukce: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
Časopisy
 

Alternativní metody v léčbě IBD

Specializace: reprodukční medicína
Téma: Asistovaná reprodukce

Vydáno: 9.11.2008

Alternativní metody v léčbě IBD

Na Rush University v americkém Illinois byly v červnu zahájeny dvě nové studie. První z nich si klade za cíl popsat vliv alternativní medicíny na zdravotní stav pacientů s ulcerózní kolitidou. Druhá studie má posoudit vliv diety na průběh Crohnovy nemoci.

Jedním z hlavních cílů při léčbě IBD je snížit počet vzplanutí a zmírnit zánětlivý proces. Vzhledem k nežádoucím účinkům protizánětlivé kortikoidní medikace je dobré omezit její užívání na nízké dávky a na potřebnou dobu. Je také známo, že k lepšímu průběhu Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidy přispívá kontrola stresu a správná dieta, která nastolí rovnováhu střevní mikroflóry.

Alternativní léčebné metody v léčbě ulcerózní kolitidy

Jedna ze studií lékařů z Rush University si klade za cíl zjistit, zda může mít v léčbě IBD význam podpůrná a alternativní medicína. Přibližně 40 % amerických pacientů s IBD kromě klasické léčby využívá i podpůrnou nebo alternativní léčbu. Přesto ale panuje nedostatek vědecky ověřených důkazů účinnosti této léčby.

Podle doktora Jedela, klinického psychologa z gastroenterologické sekce na Rush University, by součástí studie měla být i edukace pacientů týkající se zvládání stresu psychologickými prostředky s využitím alternativních léčebných metod. Do výzkumu budou zahrnuti pacienti, u kterých se v posledních šesti měsících objevilo vzplanutí ulcerózní kolitidy.

Výzkum vlivu diety na průběh Crohnovy nemoci

Druhá studie by měla pozorovat pacienty s Crohnovou nemocí, u kterých by měl být sledován vliv dietních zvyklostí a případného používání potravinových doplňků na průběh Crohnovy nemoci. Optimální složení střevní mikroflóry by podle doktora Ece A. Mutlu, gastroenterologa stojícího v čele výzkumného týmu, mělo přispět k mírnějšímu průběhu onemocnění. Cílem studie je shrnout poznatky o vlivu diety a potravinových doplňků na Crohnovu nemoc.

Lékaři z Rush University se těmito dvěma studiemi snaží objasnit další možnosti při léčbě IBD a následně je aplikovat jako doplněk konvenční medicíny.

Zdroje:

(hak)

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     0/5, hodnoceno 0x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Genitální tuberkulóza jako nejčastější příčiny tubární infertility u žen v Indii

Tuberkulózou indukovaná obstrukce vejcovodů stojí za téměř polovinou všech případů tubární infertility u žen, které v Indii vyhledají centrum asistované reprodukce. V Indii byly analyzovány záznamy 140 žen, které podstoupily fertilizaci in vitro v první polovině roku 2007 (leden–červen).

Opakovaná kryokonzervace blastocyst může vést k úspěšné graviditě

Zajímavou kazuistiku popsali lékaři z amerického Texasu, kteří provedli úspěšný kryoembryotransfer (KET) při použití znovu zamrazených a rozmrazených blastocyst. U šestadvacetileté pacientky byla in vitro fertilizace (IVF) s embryotransferem provedena kvůli syndromu polycystických ovarií a mužskému faktoru neplodnosti

Aktivní uhlí v léčbě anální fistuly u Crohnovy nemoci

Anální fistuly jsou jednou z častých komplikací Crohnovy nemoci. Cílem studie bylo zvážit účinnost perorálně podávaného sférického adsorpčního uhlí (AST-120) při léčbě análních fistul u pacientů s Crohnovou nemocí.Všechny novinky