Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Aktuální číslo
Archiv čísel
Informace o časopisu
Redakční rada
Redakce
Předplatné
Pokyny pro autory a recenzenty
Kontakt

TOTALTRACK VLM – NOVÁ POMŮCKA PRO OBTÍŽNÉ ZAJIŠTĚNÍ DÝCHACÍCH CEST

Autoři: Brožek T.1, Michálek P.1,2, Votruba J.3

Autoři - působiště: 1Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, 2Department of Anaesthetics, Antrim Area Hospital, Antrim, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, 3První klinika tuberkulózy a respiračních nemocí, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Článek: Anest. intenziv. Med., 28, 2017, č. 6, s. 363-366
Kategorie: Problematika dýchacích cest - Kazuistika
Počet zobrazení článku: 73x

Specializace: intenzivní medicína anesteziologie a resuscitace
uzamčeno uzamčeno

TotalTrack VLM – a new tool for difficult airway management

TotalTrack VLM is a new tool for airway management in patients with anticipated difficult intubation. This device is a second generation intubating laryngeal mask with an additional channel for drainage of the gastric contents. The mask allows direct visualization of the larynx using an optical cable. Simultaneously, both oxygenation and ventilation may be provided during attempts for tracheal intubation. We present the first two cases of tracheal intubation using TotalTrack VLM in our department. The first patient had anterior larynx malposition with enlarged epiglottis and repositiong of the mask was required, while the second patient was intubated at the first attempt with the use of a gum-elastic bougie.

Keywords:
TotalTrack VLM – difficult intubation – laryngeal mask


 
předchozí článek  
zobrazit obsah  zobrazit obsah  
 
následující článek
 

Souhrn

TotalTrack VLM je nová pomůcka k zajištění průchodnosti dýchacích cest u pacientů s předpokládanou obtížnou intubací. Jedná se o intubační laryngeální masku druhé generace, která má přídatný kanál na drenáž žaludečního obsahu. Po připojení k optickému kabelu umožní zobrazení vchodu do hrtanu. Současně lze provádět po celou dobu intubace oxygenaci a ventilaci pacienta. Prezentujeme první dva případy tracheální intubace pomocí TotalTrack VLM na našem pracovišti. První pacient měl antepozici hrtanu se zvětšenou epiglottis a byla nutná repozice masky, u druhé pacientky proběhla intubace na první pokus s použitím bougie.

Klíčová slova:
TotalTrack VLM – obtížná intubace – laryngeální maska

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     3/5, hodnoceno 5x
 
 

Kreditovaný kurz

 

Průlomová bolest v onkologické praxi

Autor kurzu: MUDr. Marek Sochor
Kurz je ohodnocen 4 kredity ČLK

 
 
 
 
 
 
 
 

nejčtenější články