Pentasa nově ve formě rektální suspenze

25. 11. 2009

Kombinované podání PENTASY (mesalazin) v perorální formě a ve formě rektální suspenze dosahuje lepších výsledků než samotná perorální terapie u pacientů s rozsáhlou mírně až středně aktivní ulcerózní kolitidou - výsledky randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie.

Inzerce

Rádi bychom Vás informovali o rozšíření přípravkové řady PENTASA o novou formu PENTASA 1g rektální suspenze.

Účinnou látkou přípravku PENTASA 1g je mesalazin a je určen pro rektální podání. Používá se k léčbě idiopatických střevních zánětů – Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidy. Výrobcem přípravku PENTASA 1g je společnost Ferring-Léčiva,a.s. a distributorem FERRING Pharmaceuticals CZ s.r.o.

Kód SÚKL Název přípravku Úhrada ZP Doplatek Preskripční omezení
17998 PENTASA 1g rct sus
7x100 ml
475 Kč 67 Kč GIT/L

Všechny formy přípravku PENTASA – tablety, čípky, rektální suspenze a sachets jsou dostupné v běžné lékárenské a distributorské síti.
Příjemným překvapením je i cena, která je ve srovnání s konkurenčními přípravky poloviční.

Kombinované podání PENTASY (mesalazin) v perorální formě a ve formě rektální suspenze dosahuje lepších výsledků než samotná perorální terapie u pacientů s rozsáhlou mírně až středně aktivní ulcerózní kolitidou - výsledky randomizované, dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie PINCE.

Zdroj:

  • P Marteau et al: Combined oral and enema treatment with Pentasa (mesalazine) is superior to oral therapy alone in patients with extensive mild/moderate active ulcerative colitis: a randomised, double blind, placebo controlled study Gut 2005;54;960-965
    doi:10.1136/gut.2004.060103
Štítky
Dětská gastroenterologie Gastroenterologie a hepatologie
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se