Moderní léčba schizofrenie

Předpokládaný čas: 40 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 2 body ČLnK. Akreditováno SNP
Datum publikace: 15. 11. 2021
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 80 % max. 3 pokusy 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 0 kreditů SNP – absolvování na min. 80 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

První části kurzu se ujal MUDr. Martin Hýža s tématem duální diagnózy schizofrenie a výskytu poruch spojených s užíváním psychoaktivních látek u schizofreniků. Důležitou otázkou je samozřejmě jak nastavit management těchto nemocí. Kurz vás provede vztahem mezi dg. schizofrenie a užíváním alkoholu či dalších návykových látek a důsledky pro průběh a prognózu schizofrenie (tzv. unmet need). V neposlední řadě se seznámíte s farmakologickými možnostmi, jež máme u obou nemocí. 

Druhá část kurzu se věnuje komunikaci − nejen proč je důležitá, ale především jak by měla u schizofrenních pacientů vypadat. Cílem snah psychiatrů je dosáhnout tzv. úzdravy. Tedy takového stavu, kdy je pacient se svým zdravotním stavem spokojen. Psychiatr je však i nadále klíčovou osobou, a někdy se dokonce stává životním průvodcem schizofrenních pacientů. Pokud lékař s pacientem naváží dobrý vztah, je samozřejmě snazší i nastavení farmakologické léčby. Doc. Lucie Kališová v této souvislosti vysvětluje, jak se trpělivý přístup v komunikaci vyplácí. 


Autor kurzu: 
doc. MUDr. Lucie Kališová, Ph.D.
Autor kurzu: 
MUDr. Martin Hýža
Odborná garance: prof. MUDr. Pavel Mohr, Ph.D.
Partner sekce
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se