Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Užití Microdacynu v léčbě popálenin

Specializace: dermatologie dětská dermatologie farmaceutický asistent farmacie farmakologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 11.10.2016

Užití Microdacynu v léčbě popálenin

Superoxidovaný roztok Microdacyn Wound Care je vhodný pro ošetření akutních i chronických ran různé etiologie. Výjimkou nejsou ani popáleniny 1. a 2. stupně. Následující text přiblíží výhody tohoto produktu a kazuistiku hojení popálenin u dvouletého dítěte.

Microdacyn 60 Wound Care je určen pro použití při débridementu, irigaci a zvlhčování akutních a chronických ran včetně popálenin. Podporuje proces hojení tím, že snižuje mikrobiální zátěž, zabraňuje infekcím a snižuje jejich výskyt, má protizánětlivý účinek a vyvolává vazodilataci a zlepšuje epitelizaci. Jedná se o netoxický a nedráždivý přípravek, který je bezpečný také pro ošetření popálenin v oblasti obličeje. Provedené studie prokázaly, že využití Microdacynu v terapii popálenin vede k lepším kosmetickým výsledkům, nižšímu výskytu infekcí a významnému zkrácení délky hospitalizace.

Kazuistika popisuje hojení popálenin u dvouletého dítěte. To utrpělo následkem zasažení vařící vodou popáleniny 2. stupně v rozsahu 33 % celkového tělesného povrchu. Byl proveden débridement za použití systému JetOx se zvlhčováním Microdacynem 3× denně pomocí rozprašovače. Čištění bylo dobře tolerováno za pociťování mírné bolesti. Třetí den bylo v místě popálenin pozorováno typické jasně červené zbarvení. K reepitelizaci došlo během 3.–4. týdne léčby.

Microdacyn 60 Wound Care lze použít jako monoterapii nebo jako součást komplexní léčby ran. Roztok je kompatibilní s kožními náhradami a kožními grafty, krycími materiály s obsahem stříbra, síťkami pro řešení defektů stěny břišní, přípravky enzymatického débridementu a růstovými faktory.

(veri)

Zdroje:

  1. http://acarehealth.cz/en/wound-care/microdacyn-60/
  2. Altamirano A. M. Reducing bacterial infectious complications from burn wounds. Wounds. 2006; 16 (S1): 17–19 (http://www.woundsresearch.com/files/docs/072706_occu.pdf)

 

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     1/5, hodnoceno 1x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Kazuistika: Použití Revamilu v chronické péči o bércový vřed

Následující kazuistika popisuje velmi dobrou zkušenost s použitím Revamilu v terapii chronického vředového onemocnění.

Repose – revoluční antidekubitární systém

Repose představuje statický systém vzduchových komor, který je využitelný k prevenci vzniku dekubitů, léčbě dekubitů stadia 1–4 a zmírnění bolesti. Použitý materiál je značně roztažitelný, elastický, prodyšný a nepromokavý. Dostupné jsou matrace, sedací polštářek, patní klín a chrániče pat.

Přehled doporučení v prevenci a léčbě bércových vředů

Mnohé studie naznačují, že chronická žilní nedostatečnost a bércové vředy postihují častěji ženy než muže, tento rozdíl ovšem klesá s věkem. Mezi společné rizikové faktory patří pozitivní rodinná anamnéza, obezita, hluboká žilní trombóza nebo tromboflebitida. Následující článek shrnuje aktuální postupy v prevenci a léčbě bércových vředů.Všechny novinky