Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Léčba dekubitů a jiných ran v několika krocích

Specializace: dermatologie dětská dermatologie farmaceutický asistent farmacie farmakologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 30.12.2015

Léčba dekubitů a jiných ran v několika krocích

Léčba obtížně se hojících ran, jako jsou dekubity, bércové vředy či popáleniny, může být svízelná. Hojení rány může být podpořeno využitím moderních přípravků s unikátními vlastnostmi.

Microdacyn® Wound Care

Microdacyn představuje superoxidovaný pH-neutrální roztok ultračisté vody vhodný pro ošetření akutních i chronických ran. Užívá se na oplach, postřik a debridement. Vytváří přirozeně vlhké prostředí ve spodině rány, ránu účinně čistí a dekontaminuje, zmírňuje zánět a snižuje riziko opětovné infekce. Umožňuje organismu stimulovat jeho vlastní proces hojení, což vede k rychlejší reparaci tkání. Roztok je nedráždivý, nesenzibilizující, netoxický a necytotoxický. K dispozici je rovněž přípravek ve formě hydrogelu.

Granulox

Granulox je hemoglobinový sprej, který řeší jeden z nejzásadnějších problémů zpomalujících proces hojení rány – lokální hypoxii. Potřeba kyslíku je přitom ve všech fázích hojení ran obzvláště vysoká z důvodu zvýšené metabolické aktivity. Ke sníženému přívodu kyslíku cévním systémem může také přispívat primární onemocnění, například diabetes mellitus. Exsudát tvořící se v ráně dále znemožňuje průnik kyslíku z vnějšího prostředí. Hemoglobinový sprej se rovnoměrně rozptýlí v exsudátu, váže kyslík z okolního vzduchu a přenáší jej ke spodině rány, odkud dochází k jeho difuzi do buněk. Rána se tak hojí rychleji a délka léčby se zkracuje v průměru o 50 %. Sprej se aplikuje po debridementu a vyčistění rány (např. s využitím Microdacynu). Ránu je nutné krýt prodyšným krytím a obvazovým materiálem.

Granulox (kód 017131) je nyní hrazen ve výši 75 % ceny pro konečného spotřebitele; úhrada podléhá schválení revizním lékařem.

Revamil® hydrofilní gel

Revamil představuje 100% sterilní med určený pro použití v medicíně, který je vhodný pro ošetření všech typů ran. Léčba Revamilem využívá jeho antibakteriálních a protizánětlivých účinků a vlhkého prostředí rány, které navozuje. Při kontaktu s ránou je aktivován enzym glukózooxidáza, který zodpovídá za kontinuální tvorbu velmi malého množství peroxidu vodíku (0,003 %). Tato koncentrace peroxidu vodíku je dostatečně vysoká na to, aby usmrtila patogenní bakterie, avšak nemůže uškodit zdravé tkáni, která zůstává nedotčená. Gel se nanáší na očištěnou ránu (např. po aplikaci Microdacynu).

(veri)

Zdroj: http://acarehealth.cz/cs/wound-care/

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     3,3/5, hodnoceno 8x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

Terapie dekubitů většího rozsahu bývá velmi problematická. Podle kazuistiky popisující léčbu pacientky na LDN Chrudimské nemocnice může kombinace přípravků Microdacyn a Revamil účinně podpořit rychlé zhojení podobných ran.

Přípravek z lékařského medu napomáhá vlhkému hojení ran

Hojení ran představuje v moderní medicíně poměrně složitou problematiku. Na trhu se objevuje celá řada komerčně připravovaných produktů, které mohou výrazně napomoci přirozeným reparačním procesům. V rámci konceptu vlhkého hojení ran se univerzálně využívají hydrogely, včetně přípravku Revamil, vyrobeného ze 100% sterilního lékařského medu.

Klinické výsledky aplikace hemoglobinového spreje v terapii chronických ran

Ischemie a hypoxie kůže a podkožní tukové tkáně jsou jednou z komplikací při hojení chronických ran. Problém by mohl vyřešit sprej s obsahem hemoglobinu, který dodává hypoxickým tkáním potřebný kyslík. Nadějné výsledky přináší nejnovější výzkum, který se zaměřil na užití spreje v terapii chronických ran.Všechny novinky