Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

Specializace: dermatologie dětská dermatologie farmaceutický asistent farmacie farmakologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 19.7.2016

Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

Terapie dekubitů většího rozsahu bývá velmi problematická. Podle kazuistiky popisující léčbu pacientky na LDN Chrudimské nemocnice může kombinace přípravků Microdacyn a Revamil účinně podpořit rychlé zhojení podobných ran.

Pacientka Z. N., narozená roku 1930, byla 17. 9. 2014 po osteosyntéze distálního femuru přijata na LDN Chrudimské nemocnice s dekubitem o velikosti 17 × 10 cm v sakrální oblasti. Rána silně zapáchala, byla prosáklá a kryta žlutým povlakem, okolí bylo zarudlé a byla přítomna mírná exsudace z porušených ploch. Po počáteční léčbě dle postupu odesílajícího oddělení (Atrauman Ag krytí + sterilní mul s Prontosanem) nedošlo během dvou dnů ke zlepšení stavu. Bylo proto rozhodnuto o změně ošetřování rány a byly použity obklady s Microdacynem v kombinaci s Revamilem, převazy probíhaly obden.

26. září došlo k rozdělení dekubitu epiteliálním můstkem na dvě části o velikostech 9 × 5 cm a 6 × 5 cm. Za několik dnů, 2. října, byl nález následující: čistá granulační tkáň, rána o velikosti 5 × 5 cm a 9 × 5 cm. Pacientka byla pro infekci močových cest přeléčena antibiotiky. 13. října byla menší část rány zhojena, druhá část obsahovala čisté granulace a byla velká 8 × 4 cm. Ke zhojení celého dekubitu došlo 18. listopadu stejného roku.

Microdacyn Wound Care® představuje vysoce účinné řešení péče o akutní i chronické rány a popáleniny 1. a 2. stupně. Ránu účinně čistí a dekontaminuje a zmírňuje probíhající zánět. Tím, že přispívá ke vzniku vlhkého prostředí v ráně, podporuje rychlejší proces hojení. Přípravek je nedráždivý, nesenzibilizující, netoxický a necytotoxický. Microdacyn Wound Care® je možné použít ve všech stadiích hojení rány, a to samostatně, nebo jako součást komplexní léčby.

(veri)

Zdroj: kazuistika z LDN Chrudimské nemocnice (prim. Tomáš Vondráček)

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     1,8/5, hodnoceno 5x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Lékařský med: obohacení o antimikrobiální peptidy zvyšuje účinnost vůči patogenům rezistentním na antibiotika

Antimikrobiální lékařský med působí s vysokou účinností jak proti bakteriím citlivým, tak i rezistentním na antibiotika. Je zajímavým prostředkem pro lokální antimikrobiální ošetření rány. Med je ředěn exsudátem rány, rychlá baktericidní aktivita až do vysokého stupně ředění je předpokladem úspěchu jeho aplikace.

Hojení bércového vředu s využitím Microdacyn 60® hydrogelu a Microdacyn 60® roztoku – kazuistika

Microdacyn 60® hydrogel a Microdacyn 60® roztok představují superoxidované produkty, které podporují proces hojení a vytváří přirozeně vlhké prostředí ve spodině rány. Využití těchto produktů v terapii bércového vředu popisuje kazuistika čerpající ze zkušenosti Chrudimské nemocnice.

Kazuistika: Revamil v rámci chronické péče

Následující kazuistika popisuje velmi dobrou zkušenost s použitím Revamilu v terapii chronického vředového onemocnění.Všechny novinky