Přihlášení

Přihlášený uživatel: . Nejste to Vy? Přihlašte se pod svým e-mailem.

Zadejte prosím své heslo do proLékaře.cz, abychom ověřili, že jste to opravdu Vy.

 
Vlhké krytí ran: Novinky
Odborné společnosti
Kongresy
Zajímavé odkazy
 

Hojení bércového vředu s využitím Microdacyn 60® hydrogelu a Microdacyn 60® roztoku – kazuistika

Specializace: dermatologie dětská dermatologie farmaceutický asistent farmacie farmakologie chirurgie všeobecná interní lékařství sestra
Téma: Vlhké krytí ran

Vydáno: 15.4.2016

Hojení bércového vředu s využitím Microdacyn 60® hydrogelu a Microdacyn 60® roztoku – kazuistika

Microdacyn 60® hydrogel a Microdacyn 60® roztok představují superoxidované produkty, které podporují proces hojení a vytváří přirozeně vlhké prostředí ve spodině rány. Využití těchto produktů v terapii bércového vředu popisuje kazuistika čerpající ze zkušenosti Chrudimské nemocnice.

Pacient I. N., narozen roku 1945, byl ošetřen v ambulanci hojení ran Chrudimské nemocnice pro bércový vřed na levé dolní končetině. Počáteční nález byl následující: defekt o velikosti 7,5 × 4 cm, po levé straně hypergranulace se žlutými povlaky. Bylo provedeno snesení povlaků a stěr pro bakteriologické vyšetření. K ošetření byl použit Microdacyn 60® roztok, Microdacyn 60® hydrogel a Aquacel Ag. Během následujících dvou týdnů došlo k optickému zlepšení, zmenšení rány na 5 × 4 cm a ústupu žlutých povlaků. Během tohoto období byl opakovaně aplikován Microdacyn 60® roztok a Microdacyn 60® hydrogel a rovněž byla nasazena adekvátní antibiotická léčba dle výsledků kultivace a citlivosti. Po 14 dnech této terapie došlo ke změně léčby – byl použit obklad s Mycrodacyn 60® roztokem a Revamil® krytí. O týden později byl nález významně zlepšen – defekt byl klidný, nebolestivý, nebyl přítomen hnis, okraje byly bez známek zánětu a usurace, sekrece v ráně byla minimální a byla přítomná granulace. V tomto stadiu lékaři provedli exkochleaci. Během dalších 20 dnů došlo při stejné léčbě k zahájení epitelizace, zmenšení defektu na 4,2 × 0,5 cm, rána byla s minimální sekrecí. K úplnému zhojení bércového vředu došlo během následujících necelých dvou měsíců, během kterých byla rána oplachována Microdacyn 60® roztokem a kryta Revamil® krytím s výměnou každé 3 dny. Celková doba terapie byla 14 týdnů.

Produkty Microdacyn 60® představují biologicky aktivní léčbu, ránu zvlhčují a snižují mikrobiální zátěž akutních i obtížně se hojících chronických ran. Přispívají k eliminací patogenních jednobuněčných mikroorganismů, a to bez toxických nebo jiných škodlivých účinků na lidskou tkáň. Vedle antibakteriálních účinků mají také prokazatelné účinky protizánětlivé a antialergické.

(veri)

Zdroj: referát z ambulance hojení ran Chrudimské nemocnice; http://acarehealth.cz

 

Hodnocení článku

Ohodnoťte článek:     2,9/5, hodnoceno 19x
 
 

Sdílení a tisk

Doporučit článek e-mailem

Vytisknout
 
 

Čtěte dále

Kazuistika: Revamil v rámci chronické péče

Následující kazuistika popisuje velmi dobrou zkušenost s použitím Revamilu v terapii chronického vředového onemocnění.

Výhody Microdacynu a kazuistika hojení popálenin

Superoxidovaný roztok Microdacyn Wound Care je vhodný pro ošetření akutních i chronických ran různé etiologie. Výjimkou nejsou ani popáleniny 1. a 2. stupně. Následující text přiblíží výhody tohoto produktu a kazuistiku hojení popálenin u dvouletého dítěte.

Repose – revoluční antidekubitární systém

Repose představuje statický systém vzduchových komor, který je využitelný k prevenci vzniku dekubitů, léčbě dekubitů stadia 1–4 a zmírnění bolesti. Použitý materiál je značně roztažitelný, elastický, prodyšný a nepromokavý. Dostupné jsou matrace, sedací polštářek, patní klín a chrániče pat.Všechny novinky